• چهارشنبه / ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۲:۱۰
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 96121608984
  • منبع : نمایندگی همدان

معاون میراث فرهنگی استان همدان:

سایت‌موزه میدان امام تا آغاز رویدادهای گردشگری به بهره‌برداری می‌رسد

سایت‌موزه میدان امام تا آغاز رویدادهای گردشگری به بهره‌برداری می‌رسد

ایسنا/همدان معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: در صورتی‌که تأمین اعتبار لازم برای سایت‌موزه میدان امام شهر همدان انجام شود، این پروژه تا آغاز رویدادهای گردشگری «همدان 2018» سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

احمد ترابی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه طرح سایت‌موزه میدان امام با اعمال تغییرات جزئی در تهران مصوب شده اما هنوز به ما ابلاغ نشده است، افزود: با توجه به تغییرات انجام شده باید مجددا توسط مشاور میزان اعتبار مورد نیاز برآورد و این مبلغ به معاونت میراث فرهنگی ابلاغ شود که تا کنون این کار انجام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: به محض ابلاغ طرح سایت‌موزه به میراث فرهنگی، راه‌وشهرسازی و شهرداری به منظور آغاز کار در جریان خواهند گرفت و هیچ تعللی در این زمینه انجام نمی‌گیرد.

ترابی یادآور شد: طرح کلی بدین شکل است که در یک موزه آثار باستانی نگهداری شده و بازدیدکنندگان از قسمت ورودی وارد و از قسمتی دیگر خارج می‌شوند.

وی با بیان اینکه در صورت تأمین اعتبار لازم برای سایت‌موزه، این پروژه تا آغاز رویدادهای گردشگری به اتمام خواهد رسید، تأکید کرد: در این سایت‌موزه فقط آثار باستانی کشف شده از میدان امام(ره) در معرض دید قرار می‌گیرد و آثار باستانی سایر مکان‌ها در آن وارد نمی‌شود.

معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به اینکه برای ایام عید برنامه خاصی در میدان امام نداریم، خاطرنشان کرد: این محوطه شرایط بازدید برای گردشگران ندارد.

انتهای پیام