• یکشنبه / ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۴
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 97020201172
  • خبرنگار : 71592

اسرائیل دست داشتن در ترور دانشمند فلسطینی را رد کرد

لیبرمن

وزیر جنگ اسرائیل امروز(یکشنبه) با بیان اینکه دانشمند فلسطینی که در مالزی ترور شد، کارشناس حوزه موشکی بوده و "قدیس نبود"، کنایه‌های جنبش حماس مبنی بر اینکه موساد پشت ترور او بوده را رد کرد.

به گزارش ایسنا،‌ به نقل از النشره، روز شنبه اعلام شد که دو مرد سوار بر موتور سیکلت ۱۰ گلوله به سمت فادی بطش، دانشمند فلسطینی، و استاد دانشگاه در مالزی شلیک کرده و او را ترور کردند. جنبش حماس هم اعلام کرد، یکی از اعضای آن در مالزی ترور شد.

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس در واکنش به این حادثه گفت، سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی (موساد) پشت تلاش‌های گذشته برای ترور دانشمندان فلسطینی بود و ترور بطش هم از این قبیل است.

آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ اسرائیل در واکنش به این مساله مدعی شد: احتمال دارد کشته شدن بطش در چارچوب درگیری داخلی فلسطین صورت گرفته باشد.

وی در گفت‌وگو با رادیوی اسرائیل افزود: خبر را در رسانه‌ها شنیدم، "تشکیلات تروریستی" در هر عملیات تروری اسرائیل را مورد سرزنش قرار داده و مقصر می‌داند، ما به این مسائل عادت داریم.

لیبرمن در ادامه اظهارات خصمانه‌اش مدعی شد: بطش قدیس نبود و در مسیر بهبود زیرساخت‌های غزه فعالیت نمی‌کرد، کار او توسعه دقت موشک‌ها بود، همیشه تسویه حساب‌هایی میان گروه‌های مختلف و تشکیلات تروریستی را می‌بینیم و من معتقدم این حادثه هم در اثر چنین شرایطی رخ داده است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: ما از طرق کانال‌های ارتباطی خود از مصر خواسته‌ایم جسد بطش را به غزه نیاورد. ما مخالف دفن او در این منطقه هستیم.

روز شنبه دو مسلح بطش را زمان رفتن او به مسجد برای ادای نماز صبح در کوالالامپور، پایتخت مالزی ترور کردند.

احمد زاهد حمیدی، وزیر کشور مالزی به دنبال ترور بطش تاکید کرد، کشته شدن این دانشمند فلسطینی با سازمان‌های اطلاعاتی خارجی دشمن با فلسطینیان ارتباط دارد.

وی تاکید کرد، کشورش از پلیس بین‌الملل (اینترپل)، پلیس منطقه‌ای اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) و سازمان‌های امنیتی دیگر درخواست خواهد کرد عاملان این ترور را تحت پیگرد قرار دهند.

انتهای پیام