• شنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۵:۱۷
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 97022212058
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

ثبت 14 میلی‌متر بارندگی در ایستگاه «کوهرنگ» در پی بارش روز گذشته

بارندگی

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: بیشترین میزان بارندگی در استان از روز گذشته تا کنون مربوط به ایستگاه کوهرنگ با 14 میلی‌متر بوده است.

مهرداد قطره در گفت و گو با خبرنگار ایسنا،  با اشاره به بارش‌های روز گذشته در استان، اظهار کرد: این سامانه بارشی تا اواخر وقت امروز در اکثر نقاط استان به صورت رگبار پراکنده فعالیت داشته و از فردا صبح از استان خارج می‌شود.
وی افزود: افزایش سرعت وزش باد، موجب خیزش گرد و غبار در استان شده که این امر هوای استان را در وضعیت ناسالم قرار داده، که به تدریج با فعالیت سامانه بارشی تا اواخر وقت امروز و کاهش وزش باد، از شدت آلودگی هوا کاسته و هوای استان در وضعیت سالم قرار می‌گیرد.
قطره خاطرنشان کرد: بارشی تا پایان هفته جاری در سطح استان پیش‌بینی نمی‌شود، اما از روز چهارشنبه سامانه بارشی برای اکثر مناطق استان انتظار می‌رود.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان بیان کرد: میزان بارش در ایستگاه‌ شهرکرد 2.8 میلی‌متر، بروجن 0.4 میلی‌متر، بلداجی 2 میلی‌متر، فارسان 4 میلی‌متر، سامان 3.6 میلی‌متر، لردگان 5.9 میلی‌متر، آورگان 4.6 میلی‌متر، دزک 6.2 میلی‌متر، سورشجان 4 میلی‌متر، شلمزار 5.9 میلی‌متر، اردل 4.2 میلی‌متر و بن 4.1 میلی‌متر بوده است.
وی تصریح کرد: میزان بارش از ابتدای سال زراعی تا کنون 301 میلی‌متر بوده که نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته 43 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت 47 درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام