• دوشنبه / ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۵:۰۰
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 97022413471
  • منبع : نمایندگی کرمان

شهردار کرمان:

هرگونه استخدام در شهرداری کرمان ممنوع است

تابلوی ورود ممنوع

شهردار کرمان گفت: هرگونه استخدام و تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری نیز طبق دستورالعمل وزارت کشور ممنوع است.

به گزارش ایسنا، سید مهران عالم‌زاده روز دوشنبه، 24 اردیبهشت در دیدار با کارکنان شهرداری منطقه یک این شهر، گفت: بخشی از درآمدهای شهرداری کرمان از محل صدور پروانه، تفکیک و فروش تراکم بوده است و درآمدهای ناپایدار محسوب می‌شود و این درآمدها با رکود اقتصادی به شدت کاهش یافته است.

وی افزود: با رکود اقتصادی و افزایش قیمت سکه، خودرو و ارز، سرمایه ‌گذاران در بخش مسکن هزینه نمی‌ کنند، لذا ساخت ‌و ساز دچار رکود شده و حجم صدور پروانه ساختمان نیز نسبت به دوره های گذشته کاهش محسوسی داشته است.

شهردار کرمان گفت: ماهانه هشت میلیارد تومان از محل 30 درصد ارزش افزوده به شهرداری کرمان پرداخت می‌شود، لذا کسری این مبلغ باید توسط پرسنل مناطق شهری و سازمان‌های وابسته به این ارگان تأمین شود تا تنها حقوق کارکنان پرسنل خود را پرداخت کنیم.

وی از کارکنان شهرداری کرمان خواست در تمامی حوزه‌های کاری در راستای کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها و همچنین وصول عوارض و مطالبات شهرداری تلاش کنند.

به گفته عالم‌زاده این ارگان 2700 نفر نیروی رسمی و قراردادی و 2000 نیروی شرکتی دارد و ماهانه به این پرسنل 18 میلیارد تومان حقوق پرداخت می شود.

وی افزود: سال گذشته ماهانه 16 میلیارد تومان در شهرداری کرمان حقوق پرداخت می شد و امسال این مبلغ به 18 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: شهرداری‌های مناطق تمامی امور را برعهده بگیرند و سازمان‌های وابسته به شهرداری باید عملکرد نظارتی و حمایتی داشته باشند.

عالم زاده به غیرواقعی بودن لوایح عوارض اشاره کرد و افزود: امسال باید لوایح عوارضی مشابه با سایر شهرها و واقعی شود تا در سال‌های آینده عوارض واقعی گرفته شود.

وی ضمن قدردانی از تمامی کارکنان شهرداری، تاکید کرد: پرداخت حقوق تمامی کارکنان شهرداری کرمان اولویت نخست مدیریت شهری است.

شهردار کرمان خاطرنشان کرد: خزانه‌داری مشترک، کمک می‌کند حقوق پرسنل که اولویت نخست مدیران شهرداری است، به‌موقع پرداخت شود.

انتهای پیام