• سه‌شنبه / ۱ خرداد ۱۳۹۷ / ۲۰:۲۱
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 97030100650
  • خبرنگار : 71429

جهانگیر در بیستمین جشن حمایت زندانیان مرکز:

۲۲۴ انجمن حمایت زندانیان در ایران داریم/بیش از ۱۵۰ خانوار محتاج شناسایی شدند

اصغر جهانگیر

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: در کشورمان ۲۲۴ انجمن حمایت داریم که ۸۰۰ عضو فعال دارد و تلاش می‌کنند بصورت غیرانتفاعی از آلام خانواده زندانیان بکاهند.

به گزارش ایسنا، اصغر جهانگیر در بیستمین جشن حمایت از خانواده زندانیان که به همت انجمن حمایت از خانواده زندانیان مرکز در تالار آبگینه برگزار شد، گفت: در هر جامعه‌ای گسترش آسیب‌های اجتماعی منجر به گسترش جرم می‌شود و یکی از این آسیب‌ها متوجه خانواده زندانیان است و باید تلاش کرد تا حساب خانواده زندانیان از خود زندانی جدا شود تا آسیب‌دیدگی خانواده زندانی کمتر شود.

وی با بیان اینکه نگاه‌های سنگین اجتماع به خانواده زندانی باعث می‌شود این افراد از جامعه طرد شوند و حتما زمینه بیکاری و نهایتا مجرم شدن آنها را فراهم می‌کند، گفت: در این شرایط حمایت از خانواده زندانیان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و نباید فراموش کنیم که اینها همه در مسیر توجه به منویات رهبری است.

جهانگیر یادآور شد: در سال گذشته ۲۶ هزار و ۵۰۰ نفر از خانم‌هایی که همسرانشان در زندان هستند تحت  آموزش‌های ویژه قرار گرفتند تا در جهت کاهش طلاق و عدم فروپاشی زندگی‌شان حرکت کنند. همسران این خانواده‌ها تسهیلاتی گرفتند تا کارآفرین شده و زمینه مجرم شدن آنها کاهش یابد. در این حوزه فرزندان افراد زندانی هم در اپلویت قرار گرفتند و در کنار آموزش‌های مقابله با اعتیاد بیش از سه هزار نفرشان هم که ترک تحصیل کرده بودند به مدارس بازگشتند.

رییس سازمان زندان‌ها افزود: ۷۳ درصد زندانیان یکی از عوامل ورود را فقر و تنگدستی؛ ۵۳ درصد محیط ناباب و دوستان و ۴۳ درصد بی‌سوادی و فقر فرهنگی و ۱۷ درصد رفتارهای پر خطر را عامل زندانی شدن دانستند.

وی یادآور شد: در کشورمان ۲۲۴ انجمن حمایت داریم که ۸۰۰ عضو فعال دارد و تلاش می‌کنند به صورت غیرانتفاعی از آلام خانواده زندانیان بکاهند.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: بیش از ۱۵۰ خانوار به صورت فوق‌العاده شناسایی شدند که اینها مشکلات خاصی نظیر ابتلا به سرطان داشتند یا اینکه برخی از آنها پدر و مادر هر دو در زندان بودند.

انتهای پیام