• یکشنبه / ۶ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۴:۰۳
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 97030602819
  • خبرنگار : 71576

مسابقات تکواندوی قهرمانی آسیا 2018- ویتنام

احمدی تنها فینالیست روز دوم تکواندوی ایران در آسیا/ خدابخشی و محمدی به برنز قناعت کردند

تکواندو

مهدی خدابخشی و احمد محمدی با شکست در مبارزات مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های تکواندوی قهرمای آسیا به مدال برنز این رقابت‌ها بسنده کردند تا سروش احمدی تنها فینالیست ایران در روز دوم باشد.

به گزارش ایسنا، مسابقات روز دوم تکواندوی قهرمانی آسیا 2018 به میزبانی شهر هوشیمینه کشور ویتنام در اوزان ۶۳-، ۸۰- و ۸۷- کیلوگرم مردان و ۵۳-، ۶۷- و ۷۳- کیلوگرم برگزار می‌شود. ایران نیز با دو نماینده بانوان و چهار نماینده مردان در مبارزات امروز شرکت کرد که سروش احمدی (وزن ۶۳- کیلوگرم)، مهدی خدابخشی (وزن ۸۰- کیلوگرم)، پوریا عرفانیان و احمد محمدی (وزن ۸۷- کیلوگرم)، ملیکا میرحسینی (وزن ۶۷- کیلوگرم) و هانیه اخلاقی (وزن ۷۳- کیلوگرم) هوگوپوشان ایرانی در این روز هستند.

در پایان مبارزات مرحله‌ی نیمه‌نهایی این مسابقات، دو مدال برنز برای تیم ایران به دست آمد و یک مدال نقره‌ نیز با فینالیست شدن احمدی قطعی شد. نتایج مبارزات در این مرحله به قرار زیر است:

در وزن ششم(80- کیلوگرم)، مهدی خدابخشی که با شکست دادن رقبایی از کشورهای فیلیپین و هندوستان در مراحل یک هشتم و یک چهارم راهی مبارزه نیمه‌نهایی شده بود، در این مرحله با حساب 18 بر 11 نتیجه را به "صالح الشراباتی" اردنی واگذار کرد. او با این نتیجه در جایگاه سوم آسیا ایستاد و به مدال برنز بسنده کرد.

در وزن هفتم(87- کیلوگرم)، احمد محمدی پس از یک دور استراحت، در مرحله یک چهارم مسابقات با پیروزی مقابل رقیبی از عربستان سعودی راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. او در دومین مبارزه خود 10 بر 9 مقابل "جسور بایکازوف" از ازبکستان شکست خورد تا از راهیابی به فینال مسابقات ناکام بماند. محمدی با این نتیجه سوم آسیا شد و دومین برنز ایران را در روز دوم کسب کرد.

در وزن سوم (۶۳- کیلوگرم)، سروش احمدی در مرحله یک هشتم با حساب ۲۰ بر ۷ "آرون آگوجوف" از فیلیپین را شکست داد و در مرحله یک چهارم نیز با حساب ۱۷ بر ۹  "دانگ کوان فام" از ویتنام را شکست داد تا با راه یابی به مرحله نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کند. احمدی در مرحله نیمه نهایی نیز با شکست "تومنبایر مولوم" از مغولستان راهی فینال این وزن شد.

هدایت تیم ملی مردان ایران را فریبرز عسکری به عنوان سرمربی بر عهده دارد.

پیش از این ملیکا میرحسینی (وزن ۶۷- کیلوگرم) و هانیه اخلاقی (وزن ۷۳- کیلوگرم) با شکست مقابل رقبا، از دور رقابتها حذف شدند.

انتهای پیام