• چهارشنبه / ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۲
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 97031607201
  • خبرنگار : 71457

تاکید دوحه بر ادامه سنگ‌اندازی عربستان در انجام مناسک حج قطری‌ها

تاکید دوحه بر ادامه سنگ‌اندازی عربستان در انجام مناسک حج قطری‌ها

وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر تعجب بسیار خود را نسبت به این مساله ابراز کرد که وزارت حج و عمره عربستان سعودی بیانیه‌ای در مورد حقوق شهروندان و افراد مقیم قطر برای انجام شعائر اسلامی در عربستان صادر کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر اعلام کرد، در بیانیه‌ وزارت حج عربستان مساله جدیدی مطرح نشده است که شرایط را به سمت حل و فصل موانع کنونی که از پنجم ژوئن ۲۰۱۷ وجود دارد، سوق دهد.

وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر در بیانیه‌ خود ادعاهایی مبنی بر اینکه قطر به شهروندان و افراد مقیم این کشور امکان انجام حج عمره و حج واجب را نمی‌دهد، رد کرد.

این وزارتخانه با تاکید بر اینکه سنگ اندازی‌ها و مانع تراشی‌ها و اقدامات خودکامانه عربستان علیه افراد ساکن در قطر ادامه دارد، اعلام کرد، انجام مناسک عمره و حج واجب از طریق زمینی همچنان کاملا بسته است و انجام سفر مستقیم از شهر دوحه به شهر جده نیز مطلوب و آسان نیست.

وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر تاکید کرد، موارد متعددی از تلاش‌ها طی دوره اخیر برای انجام عمره ثبت شده است، اما از انجام سفر آنها توسط عربستان ممانعت به عمل آمد.

این وزارت خانه مجددا از طرف‌های ذیربط در عربستان خواست تا مسائل دینی را از تنش‌های سیاسی به ویژه در این روزهای ماه مبارک رمضان دور کنند.

در ماه رمضان گذشته، مسؤولان عربستانی اقداماتی را علیه قطری‌هایی که در مکه برای انجام عمره حضور داشتند، اتخاذ کردند و از آنها خواستند تا خاک عربستان را ترک کنند. عربستان همچنین به هواپیماهای قطری اجازه فرود در فرودگاه‌های عربستان را نداد و عمره گذاران قطری را مجبور کرد که مدت اقامت خود در هتل‌ها را کنسل کنند.

انتهای پیام