• یکشنبه / ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۳:۲۹
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 97032008995
  • خبرنگار : 71012

«مدینه»؛ ۴ سال قبل

«مدینه»؛ ۴ سال قبل

سریال «مدینه» رمضان چهار سال قبل پخش شد؛ زمانی که سیروس مقدم ساخت سومین «پایتخت» نوروزی را تمام کرده بود و رمضان سال بعد هم سری چهارم «پایتخت» را برای تلویزیون ساخت.

به گزارش ایسنا، برنامه «سی سریال» شبکه چهار در روز ۲۰ خرداد سریال «مدینه» را در یک قسمت ۹۰ دقیقه‌ای پخش و تحلیل می‌کند و این خبر انگیزه‌ای شد برای مرور «مدینه».

سیروس مقدم در زمان ساخت «مدینه» وقتی با پرسشی درباره مقایسه این سریال با پایتخت مواجه شده بود، توضیح داد که «سریال مدینه هیچ ربطی به پایتخت ندارد؛ فقط یک نقطه مشترک دارد و این‌که مدینه مانند پایتخت به شدت خانواده محور و اجتماعی است.»

این سریال نوشته سعید نعمت‌الله است و داستان آن درباره زنی به نام مدینه با بازی پریوش نظریه است که بعد از درگذشت همسرش جهان، تصمیم دارد به همراه پسر خوانده‌اش، کارخانه جهان را به بهترین شکل ممکن اداره کند، اما همسر اول جهان مانعی جدی در راه اوست.

علاوه بر نظریه، مهرداد صدیقیان، مهدی سلطانی، شبنم مقدمی، بهزاد فراهانی و مجید صالحی در این سریال بازی کرده‌اند.

سیروس مقدم پیش از «مدینه» دو سریال مناسبتی «اغما» و «روز حسرت» که هر دوی آنها بستری ماورایی و برزخی داشتند را کارگردانی کرده بود. مقدم برای سومین سریال مناسبتی خود موضوعی اجتماعی را در فضایی رئال انتخاب کرد و یکی از پربیننده‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی را ساخت.

شبکه چهار سیما در ماه رمضان امسال با برنامه «سی سریال»، سریال‌های منتخب رمضانی تلویزیون از دهه ۸۰ تا امروز را مرور و به صورت منتخب ۳۰ سریال را در قالب فیلم سینمایی پخش و تحلیل می‌کند.

«سی سریال» به تهیه‌کنندگی حسین مروی هر روز ساعت ۱۷ به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

انتهای پیام