• یکشنبه / ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۴:۳۷
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 97032009064
  • منبع : نمایندگی زنجان

ورود 90 درصد شرکت‌های دانش‌بنیان به مرحله تجاری‌سازی

ورود 90 درصد شرکت‌های دانش‌بنیان به مرحله تجاری‌سازی

ایسنا/زنجان کارشناس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان اظهار کرد: 90 درصد شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری به مرحله تجاری‌سازی می‌رسند.

احسان بنی‌آدم در گفت‌وگو با ایسنا،  با اشاره به اینکه در حال حاضر بالغ بر 31 شرکت دانش‌بنیان در استان در حال فعالیت هستند، گفت: از این تعداد در حال حاضر 13 شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری مستقر است. این در حالی است که سال گذشته این تعداد 17 مورد گزارش شده بود و طی امسال چند مورد ریزش در این شرکت‌های دانش‌بنیان مشاهده شده است، با این وجود همچنین احتمال ورود و ثبت سه شرکت دانش‌بنیان دیگر نیز وجود دارد و این رقم در طی سال یک رقم شناور است.

 

وی ادامه داد: فعالیت این شرکت‌ها بر اساس آیین‌نامه ارائه شده در پارک علم و فناوری است و تا سه سال مهلت اینکه به واحدهای ارزش آفرین تبدیل شوند و سپس تا 5 سال می‌توانند در واحدهای چند مستاجره این پارک استقرار یابند و سپس زمین‌هایی که به مدت 35 سال قابل واگذاری است به این واحدها واگذار می‌شود.

کارشناس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان اظهار کرد: این مقررات بر اساس ارزیابی‌های سالانه است و در صورتی که بعد از دو سال محرز شود که این شرکت فناورانه نیست از این حوزه خارج می‌شود و نمی‌تواند از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های دولت بهره‌مند شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاهی با مشارکت سهام دار و اعضای هئیت علمی دانشگاه‌ها ایجاد می‌شود، گفت: در حدود 6 نفر از اساتید دانشگاه تحصیلات تکمیلی،7 نفر از اساتید دانشگاه زنجان و چند تن از اساتید سایر دانشگاههای استان زنجان در این پارک‌ها فعالیت دارند.

 

بنی‌آدم افزود: بیشتر این اساتید در حوزه آی‌تی، لیزر، اپتیک، علوم زمین مشغول هستند و توانسته‌‍‌اند در 90 درصد موارد شرکت را به مرحله تجاری‌سازی برسانند.


انتهای پیام