• یکشنبه / ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۵:۵۵
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 97032009118
  • خبرنگار : 71496

حملات جنگنده‌های سوری به پایگاه‌های شبه‌نظامیان در حومه ادلب

حملات جنگنده‌های سوری به پایگاه‌های شبه‌نظامیان در حومه ادلب

جنگنده‌های سوری پایگاه‌های گروه‌های شبه‌نظامی در حومه ادلب را هدف قرار دادند و کمیته‌های مردمی سوریه نیز با همکاری ساکنان دو شهرک شیعه نشین فوعه و کفریا، حمله گروه‌های تروریستی وابسته به النصره به این دو شهرک را دفع کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشرة، رسانه جنگ سوریه از حملات جنگنده‌های ارتش این کشور علیه پایگاه‌ها و مراکز استقرار شبه‌نظامیان در بنش، رام حمدان، روما در حومه ادلب در پاسخ به یورش‌های مکرر آنها برای نفوذ به دو شهرک محاصره شده فوعه و کفریا خبر داد.

برخی منابع محلی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کردند، کمیته‌های مردمی سوریه صبح امروز (یک‌شنبه) موفق شدند با همکاری ساکنان دو شهرک فوعه و کفریا حمله گروه‌های تروریستی وابسته به جبهه النصره علیه این دو شهرک را دفع کنند.

به گفته این منابع، کمیته‌های مردمی با تروریست‌های جبهه النصره که از محورهای روستاهای بنش، رام حمدان و الصواغیه وارد اطراف فوعه و کفریا  شده بودند، به شدت درگیر شدند.

منابع آگاه افزودند: این درگیری‌ها با خنثی شدن این حمله پس از کشته و زخمی شدن تعدادی از تروریست‌ها و انهدام مهمات آنها پایان یافت و بقیه تروریست‌ها نیز مجبور شدند از همان محورهایی که آمده بودند، فرار کنند.

کمیته‌های مردمی مدافع دو شهرک فوعه و کفریا در طول سه سال گذشته صدها حمله تروریستی جبهه النصره و گروه‌های مرتبط با آنها را دفع کرده و مانع از ورود آنها به این دو شهرک شدند.

گروه‌های تروریستی چند روز قبل با حملات خمپاره‌ای و تک‌تیراندازهایشان ساکنان این دو شهرک را هدف قرار دادند که منجر به کشته شدن یک غیرنظامی و زخمی شدن دو تن دیگر از آنها شد.

پیش‌تر بامداد جمعه گذشته نیز درگیری‌هایی میان دو طرف در محورهای تخوم و اطراف شهرک‌های فوعه و کفریا شکل گرفت که در آن دست‌کم یک نیروی دولت سوریه کشته شد.

همچنین شب گذشته راکت‌هایی به محله‌های مسکونی شهر حلب شلیک شد که منبع آن گروه‌های شبه‌نظامی بود و تنها خسارت مالی برجای گذاشت.

انتهای پیام