• شنبه / ۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۳۳
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 97040200811
  • منبع : نمایندگی زنجان

معاون نظارت دیوان عدالت اداری:

صلاحیت، آیین دادرسی و اجرای احکام از چالش‌های دیوان عدالت اداری است

صلاحیت، آیین دادرسی و اجرای احکام از چالش‌های دیوان عدالت اداری است

معاون قضایی در امور نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری گفت: دیوان عدالت اداری به عنوان یک مرجع تخصصی با شرایط خاص در حوزه صلاحیت، آیین دادرسی و اجرای احکام روبه‌رو است.

به گزارش ایسنا، غلامرضا مولابیگی در همایش نمایندگان حقوقی ادارات، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی، اظهار کرد: نگاه به دیوان عدالت اداری موضوع با اهمیتی است که باید مورد توجه سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دیوان عدالت اداری مرجع تخصصی به لحاظ شاکی، طرف شکایت و موضوع مطرح شده است و صلاحیت خاص دارد، تصریح‌کرد: برخورداری از صلاحیت لازم چالش نخست در موضوع رسیدگی دیوان عدالت اداری است.

معاون قضایی در امور نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری، آیین دادرسی، نحوه طرح شکایت و نحوه رسیدگی به آرا را چالش دوم در دیوان عدالت اداری برشمرد و گفت: ترتیب رسیدگی به آرا نیز باید مورد توجه نمایندگان حقوقی قرار گیرد.

این مسئول یادآور شد: شرایط اجرای حکم چالش سوم در اقدامات و فعالیت‌های دیوان عدالت اداری است و اجرای احکام دیوان عدالت اداری در دادسرا، شرایط خاص خود را می‌طلبد.

مولابیگی با اشاره به اینکه دیوان عدالت اداری از سال ۶۱ تشکیل شده است خاطرنشان کرد: این دستگاه وظیفه شکایت از دستگاه‌های اداری توسط مردم را برعهده دارد و صلاحیت‌های آن نیز به موجب قانون تعیین شده است.


انتهای پیام