• یکشنبه / ۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۱۸
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 97040301486
  • منبع : نمایندگی البرز

رییس کل محاکم عمومی و انقلاب کرج خبرداد

تشکیل ۴۰ پرونده در خصوص دی ماه ۹۶ در البرز

تشکیل ۴۰ پرونده در خصوص دی ماه ۹۶ در البرز

رییس کل محاکم عمومی و انقلاب کرج گفت: مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها از ۱۰۱ روز به ۹۶ روز کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، داوود میرغفاری در نشست مطبوعاتی امروز یکشنبه سوم تیر ماه که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد، اظهار کرد: در ارتباط با حوادث دی ماه سال گذشته در مجموع ۴۰ پرونده تشکیل شده که ۲۱ فقره از آنها در دادگاه انقلاب کرج مورد بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: دستگاه قضا با کسانی که در اغتشاشات سال گذشته شرکت کرده بودند در نهایت رافت رفتار کرده و بسیاری از آنها پس از بازداشت با اخذ تعهد به خانه بازگشته‌اند.

میرغفاری افزود: از میان کسانی که به اتهام اخلال در نظم عمومی دستگیر و پرونده برایشان تشکیل شده سه نفر تبرئه شده‌اند، سه نفر محکوم به پرداخت جزای نقدی بدل از حبس شده‌اند و حبس سه نفر دیگر از آنها نیز تعلیق شده، یک نفر به دادگاه ویژه اطفال ارجاع داده شده و برای سه نفر نیز حکم غیابی صادر شده است.

وی توضیح داد: بسیاری از افرادی که در جریان دی ماه سال گذشته دستگیر شده‌اند سابقه کیفری نداشته به همین دلیل مشمول تخفیف در مجازات شده‌اند.

رییس کل محاکم عمومی و انقلاب کرج افزود: بدون شک برای افرادی که در اغتشاشات باعث آسیب به اموال عمومی شده‌اند مجازات سنگینی از جمله حبس و شلاق در نظر گرفته می‌شود.

میرغفاری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به سرعت بخشی خدمات رسانی به مردم و کوتاه شدن زمان رسیدگی به پرونده‌های محاکم عمومی و انقلاب کرج اشاره کرد وگفت: با تلاش‌های صورت گرفته مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها از ۱۰۱ روز به ۹۶ روز کاهش یافته که با افزایش ۲.۷ درصدی مدت زمان رسیدگی همراه بوده است.


انتهای پیام