• سه‌شنبه / ۵ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۴۷
  • دسته‌بندی: آموزش و پرورش
  • کد خبر: 97040502675
  • خبرنگار : 71424

رئیس هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران اعلام کرد

هشدار درخصوص آوار شدن ۸۰۰ مدرسه با وقوع کوچکترین زلزله/ ۴ منطقه دارای بیشترین مدرسه فرسوده

هشدار درخصوص آوار شدن ۸۰۰ مدرسه با وقوع کوچکترین زلزله/ ۴ منطقه دارای بیشترین مدرسه فرسوده

رئیس هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با بیان اینکه منطقه ۲۲ تهران بزرگترین معضل برای نوسازی است و در چهار سال آینده ۵۰۰ هزار نفر ساکن آن می‌شوند عنوان کرد: احتیاج به ۱۸۰ تا ۲۰۰ مدرسه داریم. وضعیت بحران زاست و از خیرین می‌خواهیم قبل از آنکه وضع بحرانی‌تر شود اقدام و ورود کنند.

به گزارش ایسنا، نعمت بنی آدم درنشست خبری بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز تهران با بیان اینکه تهران جزو سه استان فقیر کشور به لحاظ فضای آموزشی است گفت: تهران، البرز و سیستان و بلوچستان از لحاظ فضای آموزشی فقیرترین استان ها هستند.

وی افزود: شش هزار مدرسه و ۶۰ هزار کلاس درس برای دانش آموزان تهرانی وجود دارد که تا حدی نیازها را برطرف می‌کند، اما کافی نیست.

رئیس هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با بیان اینکه ۲۵ درصد از فضاهای آموزشی تهران فرسوده اند که با خطر جدی روبرو هستند گفت: در واقع یک چهارم مدارس فرسوده اند و ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند تا تخریب و بازسازی شوند ولی شرایط فعلی اقتصادی دولت کفاف نمی‌دهد.

بنی آدم با اشاره به اینکه ۸۰۰ مدرسه نیاز به مقاوم سازی دارند که با کوچکترین زلزله آوار می‌شود افزود: هسته مرکزی شهرتهران، مناطق۹، ۱۰،۱۱،۱۲ هستند که دارای بزرگترین مدارس فرسوده‌اند.

رئیس هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با بیان اینکه در کل ایران ۶۰۰ هزار خیر داریم گفت: خیرین در ساخت مدارس ویژه دانش آموزان با نیاز ویژه هم ورود کرده‌اند.

بنی آدم با بیان اینکه در تهران، منطقه ۲۲ برای نوسازی بزرگترین معضل است و در چهار سال آینده ۵۰۰ هزار نفر ساکن آن می‌شوند عنوان کرد: احتیاج به ۱۸۰ تا ۲۰۰ مدرسه داریم. وضعیت بحران زاست و از خیرین می‌خواهیم قبل از آنکه وضع بحرانی تر شود اقدام و ورود کنند.

انتهای پیام