• سه‌شنبه / ۵ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۱۵
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 97040502781
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان:

صاحب اصلی این انقلاب بازاریان هستند، آنها خانه خود را خراب نمی‌کنند

صاحب اصلی این انقلاب بازاریان هستند، آنها خانه خود را خراب نمی‌کنند

ایسنا/اصفهان معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: قطعاً در آینده‌ای نزدیک دولت تصمیماتی برای نوسانات ارزی در راستای خروج بحران خواهد گرفت و منافع بازاریان در نظر گرفته خواهد شد. بیایید در کنار هم باشیم تا این دوران طی شود و آرامش به اقتصاد باز گردد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدعلی شجاعی امروز (سه‌شنبه) در پانزدهمین اجلاس ماهیانه اتاق اصناف اصفهان، اظهار کرد: به واسطه حضور شما بازاریان در تمامی صحنه‌های قبل، حین و پس از انقلاب باید از شما تشکر کنم. اگر از ابتدای انقلاب نگاه کنیم با تدارک و همبستگی بین کشورهای مختلف معاند با انقلاب اسلامی همواره با برنامه ریزی‌های متفاوت سعی داشتند مسیر انقلاب را دچار حواشی کنند.

وی افزود: در نهایت نیز بحث براندازی را با وقاحت بسیاری از مسئولان سایر کشورها بر زبان می آورند و برنامه‌های مختلفی را نیز آزمایش کردند. 

شجاعی با بیان اینکه فکر می‌کردند می‌توانند با صدام کار ایران را تمام کنند ادامه داد: نتوانستند کاری از پیش ببرند و ایران و فرزندانش ماندند. در ادامه دولتهای متعددی در آمریکا زمام امور را به دست گرفتند و ظالمانه‌ترین تحریم‌ها را بر این کشور روا داشتند که باز هم نتوانستند. باز ایران و سرافزاری و مردم و این خاک باقی ماند.

وی با بیان اینکه به دولت جدید آمریکا گفتند که جنگ فایده ندارد و اینجا فلان خاک نیست که نیرو خالی کند، ادامه داد: وجب به وجب خاک این سرزمین با خون شایسته‌ترین فرزندانش آبیاری شده در ادامه نیز تنها راهی که به ذهنشان آمد تحریم‌های اقتصادی مجدد بود تا با این ترفند معضلاتی ایجاد و بازار ما را دچار مشکل کنند و از این آشفتگی به خیال خودشان بحث‌های خیابانی و تحصن‌هایی ایجاد شود تا با فشار بر حاکمیت بتوانند در پای میز مذاکره به خواسته‌های خودشان برسند. 

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با بیان اینکه بازاری خانه خودش را تخریب نمی‌کند اضافه کرد: صاحب اصلی این انقلاب و این مملکت بازار بوده است و بازاری هیچگاه پایه‌های خانه‌اش را نمی‌لرزاند. می گویند بازاری ماندگاری انقلاب را داشت، بازاری جنگ را تأمین کرد ما نیز می گوییم بله چنین است و تمام این‌ها از سر اعتقاد است. 

شجاعی با بیان اینکه شکی نیست این مشکلات تاثیری در کسب و کار ما خو اهد داشت، افزود: با تمام این مشکلات بازاری ریشه دار در را نمی‌بندد و تعطیل نمی‌کند. در صحنه‌هایی از اغتشاش بحث کشاورزی، افرادی در صحنه‌ها دستگیر شدند که نه کشاورز بودند و نه صاحب آب؛ و در واقع به هیچ جای استان تعلق نداشتند و در نهایت عده‌ای موضع بگیر بودند که عامل اصلی تحرکات در کشور محسوب می‌شوند. 

وی افزود: بازاری تنومند در بدنه انقلاب است اما عده‌ای جوان تازه کاسب کار که تا حدی هم حق داشتند عامل این تحریک‌ها شدند اگر آمریکا فشار بیاورد و در ایران برنامه‌ای نداشته باشد هرگز موفق نخواهد شد.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری با بیان اینکه باز هم خواهند پذیرفت که با ایرانی باید عزتمندانه مذاکره کنند افزود: رهبر فرزانه انقلاب نیز به موقع بحث مذاکرات با کشورهای دیگر را قبول می‌کند. البته با خروج آمریکا همه متوجه شدند که این مذاکرات برای ایران سودمند بود و این تدبیر ما را به لحاظ دیپلماسی در کنار کشورهای دیگر قرار داد. 

وی با اشاره به اینکه بازار و کسبه اصفهان به گونه‌ای عمل می‌کند که نمونه کشور خواهد شد، اضافه کرد: لازم است که به عنوان مسئولان اتاق اصناف و اتحادیه‌ها کسبه جوان را هوشیارتر کنیم. این جوانان باید بدانند که بحث آن‌ها تنها نیست بلکه بحث نابودی ایران است. رسانه‌های بیگانه هرگز به دنبال منافع کاسبان جوان نیستند. 

شجاعی افزود: شما به عنوان بزرگان صنف استان این مسائل را به جوانتر ها بگویید که در راستای خواسته‌های بیگانگان حرکت نکنند. جانبازان ما نیز 30 سال 80 درصد جانبازی را تحمل کردند که این مملکت سرافراز بماند. خیلی‌ها تحمل کردند که این جوانان کاسب شوند. باید به گونه‌ای هوشمندانه این روزها را طی کنیم تا کوچکترین لکه‌ای بر پیکره اصناف اصفهان نماند.

 وی با اشاره به نوسانات ایجاد شده در بازار تصریح کرد: جلساتی در تهران برگزار شده و استاندار اصفهان پیگیر ریزترین مشکلات شما است. کمیته‌ای نیز تشکیل شده تا تبعات ناشی از نوسانات ارز را بررسی کنیم. استاندار مسائل شما را رصد می‌کند بیایید تا در کنار هم این دوران را طی کنیم و آرامش را به اقتصاد برگردانیم. 

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری افزود: قطعاً در آینده‌ای نزدیک دولت تصمیماتی با توجه به شرایط برای نوسانات ارزی در راستای خروج بحران خواهد گرفت و اطمینان داشته باشیم که منافع شما بازاریان در نظر گرفته می‌شود. 

انتهای پیام