• چهارشنبه / ۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۱۲
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 97040603502
  • خبرنگار : 71091

درخواست کانون فیلم‌نامه‌نویسان از علی نصیریان چیست؟

درخواست کانون فیلم‌نامه‌نویسان از علی نصیریان چیست؟

شورای مرکزی کانون فیلم‌نامه نویسان در نامه ای خطاب به رئیس جشن خانه سینما؛ درخواست کرد که فیلم‌های دارای پروانه ساخت و حتی نمایش، امکان قضاوت در این رویداد را پیدا کنند.

به گزارش ایسنا، شورای مرکزی کانون فیلم‌نامه‌نویسان در متن این نامه خطاب به علی نصیریان نوشته است:«با سلام، آن کس که اثری هنری را خلق می‌کند انتظار دیده شدن و ارزیابی حاصل کارش را دارد، عدم صدور پروانه نمایش به منزلهی انکار هستی و حیات آثار و سلب تمام حقوق مادی و معنوی آنان نیست.  

از جنابعالی انتظار داریم با توجه به مقام و موقعیت‌تان این فرصت را به فیلم‌ها و فیلم‌نامههای خلق شده بدهید تا حتی اگر شده یکبار برای همکاران‌مان به نمایش در بیاید و مورد ارزیابی قرار بگیرد. روا نیست فیلم‌هایی که پروانه ساخت گرفته‌اند و  بعضا حتی پروانه نمایش هم دارند، توسط اهالی سینما به فراموشی سپرده شوند.»

کانون کارگردانان سینما هم آن‌طور که مطرح شده در نامه‌ای که هنوز رسانه‌ای نشده است اما از سوی مسوولان جشن خانه‌ سینما تایید شده؛ درخواست نمایش و قضاوت فیلم‌های که پروانه ساخت یا نمایش دارند اما اکران عمومی نشده‌اند را مطرح کرده است که تورج منصوری دبیر هیات رئیسه انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرده که در حال بررسی این درخواست هستند.

انتهای پیام