• شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۵
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 97040904727
  • منبع : نمایندگی خوزستان

رییس آموزش و پرورش عشایر استان:

130 مدرسه چادری در مناطق عشایری خوزستان وجود دارد

130 مدرسه چادری در مناطق عشایری خوزستان وجود دارد

ایسنا/خوزستان رییس آموزش و پرورش عشایر خوزستان با اشاره به وجود 600 مدرسه عشایری در سراسر استان، گفت: در این سال‌ها کارهای زیادی در زمینه مشکلات فضاهای آموزشی در مناطق عشایری انجام شده است، با این وجود هنوز 130 مدرسه عشایری چادری در استان وجود دارد.

حمید قنبری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در بحث فضاهای آموزشی باید نیمه پر لیوان را نیز ببینیم. در چند سال اخیر 100 مدرسه جدید در مناطق عشایری ساخته شده است و این کار یک پیشرفت بسیار خوب برای بهبود فضاهای آموزشی در مناطق عشایری به حساب می‌آید.

وی افزود: با این وجود هنوز 130 مدرسه چادری و 80 مدرسه کانکسی در مناطق عشایری وجود دارد. اغلب مدارس چادری در مناطقی مانند اندیکا، لالی و سردشت هستند. همچنین 50 مدرسه استیجاری در آموزش و پرورش عشایر استان وجود دارد و دانش‌آموزان این مدارس در خانه‌های روستایی مشغول به تحصیل هستند.

رییس آموزش و پرورش عشایر خوزستان ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات ما در زمینه فضاهای آموزشی، خطرآفرین بودن مدارس است؛ به گونه‌ای که مدارس مختلفی در مناطق عشایری وجود دارند که به دلیل قدمت 30 یا 40 ساله جزو مدارس خطرآفرین دسته‌بندی می‌شوند.

وی گفت: در حال حاضر 14 هزار دانش‌آموز و دو هزار نوآموز عشایری در 600 مدرسه عشایری در سراسر استان مشغول به تحصیل هستند. تلاش می‌کنیم کمبودهای استان در این حوزه را با استفاده از کمک‌های خیرین مدرسه‌ساز، کمک‌های مردمی و... برطرف کنیم.


انتهای پیام