• شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۵۶
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 97040904746
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر ارومیه:

اماکن تاریخی ارومیه استانداردسازی می‌شوند

اماکن تاریخی ارومیه استانداردسازی می‌شوند

ایسنا/آذربایجان غربی رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: استاندارد سازی اماکن تاریخی، گردشگری ارومیه در سال جاری اجرا می شود.

 محمد رضا علیزاده امامزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: کمیته میراث فرهنگی، گردشگری مرکز پژوهش های شورا 50 اثر تاریخی، طبیعی و گردشگری را برای استاندارد سازی وهوشمند سازی در قالب طرح (واگو) به میراث فرهنگی پیشنهاد داده است.

علیزاده تصریح کرد: سرمایه طرح هوشمند سازی و استاندارد سازی(واگو) در صورت تصویب توسط شهرداری ارومیه تهیه خواهد شد و پیش بینی می شود این طرح در تابستان امسال راه اندازی شود.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ارومیه با تاکید بر اینکه یک مکان گردشگری باید دارای 3 بعد اقامتی، پذیرای و خدماتی باشد خاطرنشان کرد: هرکدام از این ابعاد بسته به استاندارد های جهانی دارای ضوابطی هستند که باید میراث فرهنگی این استاندارد ها را باید بررسی کند.

وی اظهار کرد: ارومیه دارای اماکن گردشگری بین المللی و ملی بسیاری است که باید تلاش کنیم با ایجاد زیرساخت ها، مرمت و نگهداری مستمر و همچنین پژوهش های هدفمند برای هوشمند سازی می توان این آثار را بیشتر و بهتر به مردم معرفی کنیم.

علیزاده با اشاره به اینکه آثار تاریخی و اماکن گردشگری بکر زیادی در ارومیه وجود دارد که برای بیشتر مردم شهر ارومیه نیز ناشناخته است، افزود: با استاندارد سازی و مرمت مکان های تاریخی و گردشگری می‌توان زیبایی های شهر را بهتر به گردشگران داخلی و خارجی شناسانده و از این راه برای توسعه اقتصادی و فرهنگی شهر کمک کرد.

وی ادامه داد: موضوع انتخاب ارومیه به عنوان شهر گردشگری بین المللی در سال2020 با وجود تصویب آن در مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر ارومیه در حال پیگیری بوده و با توجه به اینکه طرح پخته و کاملی به نظر نمی‌رسد تاکنون هنوز پیوست اجرایی نداشته است.
انتهای پیام