• شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۷:۵۰
  • دسته‌بندی: آموزش و پرورش
  • کد خبر: 97040904942
  • منبع : نمایندگی اردبیل

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور:

سند جامع نیروی انسانی در نوسازی مدارس تدوین می‌شود/پرداخت حق فنی به کارکنان نوسازی

سند جامع نیروی انسانی در نوسازی مدارس تدوین می‌شود/پرداخت حق فنی به کارکنان نوسازی

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور از تدوین سند جامع نیروی انسانی در نوسازی و تجهیز مدارس خبر داد.

به گزارش ایسنا مهرالله رخشانی مهر در نشست با کارکنان نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل اظهار کرد: اعتقاد راسخ به بدنه کارشناسی توانمند در سازمان داریم و به جد از این نیروها حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به پیگیری‌ها برای تخصیص صد در صدی اعتبارات در ردیف خیرین و تخریب و بازسازی خاطرنشان کرد: با کمک مجلس تلاش کردیم تا از کاهش اعتبارات نوسازی به نوعی جلوگیری کنیم چرا که اگر این کاهش اعتبارات اتفاق می‌افتاد ما در تکمیل و افتتاح پروژه‌های مختلف در مناسبت‌های سال ۹۷ با مشکل روبرو می‌شدیم.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور تخصیص صد درصد اعتبارات را در حوزه های مختلف یادآور شد و گفت: ما حتی اجازه ندادیم تا اعتبارات تنها صرف پرداخت مطالبات پیمانکاران و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شود بلکه تلاش کردیم از منابع مختلف احداث پروژه‌های جدید نیز در اولویت قرار گیرد.

رخشانی مهر به چند کار شاخص و استثنائی در نوسازی مدارس اشاره و اظهارکرد: در سه استان کشور احداث مدرسه سبز آغاز شده است به طوری که تلاش می‌کنیم تا در سیستان و بلوچستان، زنجان و تهران بعد از تکمیل مطالعات عملیات احداث این مدارس به سرانجام برسد تا براساس این الگو بتوانیم در سایر استان‌ها نیز مدارس سبز را احداث و راه‌اندازی کنیم.

وی در ادامه به صنعتی‌سازی واحدهای آموزشی و سرعت دادن به این بخش به ویژه مدارس یک تا سه کلاسه اشاره و تصریح کرد: در بحث حقوق و مزایای همکاران برآورد ما در سرجمع اعتبارات لحاظ شد و از طریق سازمان برنامه و بودجه پیگیر پرداخت حق فنی برای کارکنان نوسازی هستیم که امیدواریم در پرداخت حقوق سال جدید مبلغی به عنوان حق فنی برای همه کارکنان نوسازی پرداخت شود.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشورافزود: این مبلغ ناچیز ۴۰۰ هزار تومانی با توجه به اینکه هر سال در احکام کارکنان اضافه خواهد شد می‌تواند تامین کننده بخشی از نیاز و سختی کار پرسنل نوسازی باشد.

رخشانی مهر همچنین از پیگیری‌ها برای پرداخت بیمه مسئولیت مهندسان فعال در بخش نوسازی همچنین رفع دغدغه‌های آنتن خبر داد و اظهار کرد: سند جامع نیروی انسانی در سازمان نوسازی و تجهیز مدارس در حال تدوین است که امیدواریم نسبت به اجرای آن موفق باشیم.
انتهای پیام