• یکشنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۵۸
  • دسته‌بندی: محیط زیست
  • کد خبر: 97041005436
  • منبع : سازمان حفاظت محیط زیست

رفع کمبودهای سازمان محیط زیست به حمایت ملی نیاز دارد

رفع کمبودهای سازمان محیط زیست به حمایت ملی نیاز دارد

مدیرکل دفتر بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محیط بانان و دیگر نیروهای این دستگاه با حداقل امکانات مشغول انجام وظیفه و برای رفع کمبودها نیازمند حمایت ملی هستند.

به گزارش ایسنا رحمان وهاب زاده امروز در اختتامیه هفتمین همایش بازرسی،ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات ادارات محیط زیست سراسر کشور در قزوین افزود: محیطبانان با حقوق اندک و کمترین امکانات وظایفی چون محیط بانی، جنگلبانی و آتش‌نشانی را برعهده دارند و باید به شکل مطلوب‌تری قدردان زحمات آنان بود.

وی در ادامه گفت: با وجود کمبودهای زیاد در زمینه حراست و حفاظت از محیط زیست اقدامات و کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است که نمی‌توان آن‌ها را انکار کرد. محیط بانان همواره برای حراست از محیط زیست مورد تهمت و بی احترامی قرار می گیرند اما از انجام مسئولیت‌ها عقب نشینی نمی‌کنند.

مدیرکل دفتر بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: ارتقای سلامت اداری و پیشگیری از انحراف‌ها در زمینه محیط زیست هدف بازرسی‌ها در این حوزه است که در راستای سیاست های کشور و سازمان محیط زیست انجام می گیرد.بازرسی و ارزیابی را باید اول از خود بازرسان شروع کنیم زیرا تا زمانی که نقاط ضعف خود را رفع نکنیم، رشد پیدا نمی‌کنیم.

وهاب‌زاده با اشاره به لزوم تشدید نظارت و بازرسی برای حفاظت از محیط زیست گفت: باید دید تولید یک محصول که سم‌زدایی نشده با چه قیمتی انجام می گیرد بنابراین باید بازرسان سازمان با نظارت جدی‌تر در این حوزه به کار بپردازند.

وی با بیان اینکه نظارت مستمر و به موقع وظیفه سنگینی است که بر دوش بازرسان سازمان حفاظت محیط زیست نهاده شده است،اظهارکرد: بازرسان سازمان حفاظت محیط زیست نیروهای انسانی و سرمایه‌های عظیم سازمان هستند که باید به شکل احسن در خدمت به مردم باشند و برای پیشگیری از وقوع جرم با احساس مسئولیت و بدون احساس خطر اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی محیط زیست، وهاب‌زاده در پایان گفت: بازرسان وظیفه آسیب شناسی را در زمینه حراست از محیط زیست برعهده دارند و امیدواریم با حمایت ملی برای تامین تجهیزات و امکانات لازم برای پیشگیری از تخریب محیط زیست و حراست از آن بهتر از گذشته اقدام شود. سازمان محیط زیست ۵۰۰۰ نیرو دارد که حدود ۲۰۰۰  نیروی آن در بخش محیط بانی فعالیت می‌کنند. 

انتهای پیام