• دوشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۱۸
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 97041106149
  • خبرنگار : 71592

بررسی پرونده "نفت لبنان" توسط آمریکا و اسرائیل بدون حضور مقامات لبنانی!

بررسی پرونده "نفت لبنان" توسط آمریکا و اسرائیل بدون حضور مقامات لبنانی!

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی اعلام کرد، مساله "مناقشه نفتی" میان لبنان و این رژیم و چگونگی ترسیم مرزهای دریایی را بدون حضور هیچ مسؤول لبنانی با مقامات آمریکایی مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، یووال اشتاینیتز، وزیر انرژی اسرائیل گفت، اخیرا نشستی در کاخ سفید با مشارکت جارد کوشنر داماد و مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا، جیسون گرینبلات، نماینده رئیس جمهوری آمریکا در مذاکرات بین‌المللی، الیزابت ریچارد، سفیر آمریکا در لبنان و نیز سفیر اسرائیل در آمریکا برگزار شد.

اشتاینیتز در صفحه توئیتر خود نوشت، در این نشست درگیری دریایی میان اسرائیل و لبنان، شرایط توسعه میدان گازی (مارین غزه) روبروی سواحل غزه و راه‌حل‌های کاهش بحران انسانی غزه از جمله برق‌رسانی و آبرسانی به این منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

ایالات متحده به دنبال میاجی‌گری میان لبنان و اسرائیل است و تلاش می‌کند مرزهای دریایی‌ای ترسیم کند که ترسیم قبلی آن منجر به تسلط اسرائیل بر مساحتی حدود ۸۶۰ کیلومتر مربع از منطقه دریایی اقتصادی لبنان شده است.

کوشنر درباره این مساله با سعد حریری، نخست وزیر لبنان رایزنی می‌کند و تلاش دارد پرونده مناقشه نفتی را از بررسی خارج کرده و از به اصطلاح "مداخله حزب‌الله" در این باره علیه اسرائیل ممانعت به عمل آورد.

انتهای پیام