• سه‌شنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۰۵
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 97041206924
  • منبع : نمایندگی البرز

مدیرکل بهزیستی البرز:

هشت درصد تماس‌های 123 البرز به کودک آزاری مربوط است

هشت درصد تماس‌های 123 البرز به کودک آزاری مربوط است

ایسنا/البرز مدیرکل بهزیستی البرز گفت: مردم برای گزارش کودک‌آزاری می‌توانند با خط 123 تماس بگیرند.

اسدلله حیدری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: کودک آزاری پدیده‌ای شایع در اکثر کشورهای دنیا است و پیامدهایی دارد که گاهی تا آخر عمر قابل جبران نیست.

وی ادامه داد: برای کاهش تبعات کودک آزاری در کشورهای مختلف راهکارهای متفاوتی ارائه می‌شود که یکی از آنها برقرار کردن خطوط تلفنی و مداخله از طریق تیم‌های سیار است. در کشور ما برای مداخله فوری در این زمینه خط 123 و اورژانس اجتماعی راه اندازی شده است.

مدیرکل بهزیستی البرز با اشاره به تعداد تماس‌هایی که در خصوص کودک آزاری در استان گرفته می‌شود توضیح داد: در مجموع حدود هشت درصد از تماس‌هایی که با 123 گرفته می‌شود به کودک آزاری اختصاص دارد.

وی ابراز کرد: رسیدگی به این موارد از طریق اورژانس‌های اجتماعی مستقر در محمد شهر، کمالشهر، کرج، فردیس، نظرآباد و ساوجبلاغ انجام می‌شود. در موارد مربوط به کودک آزاری تنها بهزیستی درگیر نیست و در این حوزه آتش نشانی، پلیس و دستگاه قضا نیز وظایفی دارند.

حیدری گفت: به عنوان مثال اگر احتمال سقوط کودک از بلندی وجود داشته باشد و یا کودک محبوس شده و نیاز به ورود به محل‌های دربسته باشد آتش‌نشانی وارد عمل می‌شود. برای کاهش آمار کودک آزاری در کشور باید روند آگاه سازی و اطلاع رسانی به خانواده در این خصوص افزایش یابد و قوانین این حوزه نیز اصلاح شود.
انتهای پیام