• چهارشنبه / ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۳
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 97041307697
  • منبع : نمایندگی گیلان

جمعیت گربه‌های جنگلی رو به کاهش است

جمعیت گربه‌های جنگلی رو به کاهش است

ایسنا/گیلان ​رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش، گفت: جمعیت گربه های جنگلی بر اثر کاهش طعمه و تخریب زیستگاه در بسیاری از عرصه‌های طبیعی از بین رفته و یا با کاهش روبرو شده است.

به گزارش ایسنا، عارف شادکام در جلسه محیط زیست تالش، گفت: گربه‌های جنگلی که در محوطه مسکونی یکی از اهالی منطقه تکی تازه آباد تالش به دام افتاده بودند، با حضور و تلاش مامورین اداره محیط زیست شهرستان تالش قبل از اینکه هر گونه آسیب احتمالی به این گونه ارزشمند حیات وحش استان وارد شود از تله آزاد و رها سازی شدند.

وی افزود: با تماس تلفنی یکی از ساکنین روستای تکی تازه آباد مبنی بر گرفتار شدن یک قلاده گربه جنگلی در محوطه بلافاصله مامورین و کارشناسان اداره به محل عزیمت کرده و پس از معاینات، بررسی های اولیه و اطمینان از صحت و سلامت آن از تله آزاد و به دامان طبیعت بازگشت .

شادکام تصریح کرد: گربه جنگلی از پرندگان و پستانداران کوچک تغذیه می کند و گاهی اوقات برای تهیه غذا به سکونتگاه های انسانی اطراف محل زندگی خود وارد شده و طیور اهلی مانند خروس و مرغ را شکار می کند.

وی با بیان اینکه به زبان محلی به گربه جنگلی لوسکه می گویند، خاطرنشان کرد: جمعیت این گربه‌سان حمایت شده بر اثر کاهش طعمه و تخریب زیستگاه در بسیاری از عرصه‌های طبیعی کشور از بین رفته و یا با کاهش روبرو شده است.


انتهای پیام