• جمعه / ۱۵ تیر ۱۳۹۷ / ۰۹:۰۶
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 97041508242
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی:

نبود امکانات در روستاها بستر مهاجرت به شهر را فراهم می‌کند

نبود امکانات در روستاها بستر مهاجرت به شهر را فراهم می‌کند

ایسنا/آذربایجان غربی نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی بر لزوم افزایش تعامل دهیاران و دستگاه‌های اداری برای حل مشکلات روستایی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا،‌ شهروز برزگر کلشانی در همایش تکریم و تجلیل از تلاشگران عرصه مدیریت روستایی سلماس که باحضور مسئولین شهرستانی و دهیاران روستاهای بخش مرکزی و کوهسار این شهرستان در سالن همایش های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سلماس برگزارشد, گفت: دهیاران حسب تعامل شان با ادارات گاها مورد کم لطفی قرار می گیرند و اعتراضات و شکایاتی که توسط دهیاران از ادارات می شود بخاطر خود دهیار نیست بلکه مشکلات مردم آن روستاست و نباید بر این عزیزان خرده گرفت. 

برزگر افزود: سیاست های غلط رایج در کشور سبب تخلیه روستاهایی شده که روزگاری مولد و تولیدکننده در عرصه های مختلف کشور بودند و اگر به روستاها توجه می شد اکنون مشکل تولید نداشتیم، چرا که روستاها هم زمین دارند هم دانش تولید در عرصه های مختلف اما وقتی تولید و امکانات تولید را از این قشر زحمت کش گرفتیم هم روستاها از رونق افتادند و هم تولید کشور ضربه دید .

وی با بیان اینکه دهیاران در مقابل کمبودها و مردمی هستند که انتظارات و نیازهای به حق برای زیستن راحت در محیط روستا دارند،‌ تصریح کرد: نبود امکانات اولیه همچون آموزش و بهداشت در روستاها از طرفی و کم رونقی و نبود شغل روستایی از طرف دیگر سبب مهاجرت جوانان به شهر می شود؛ ولی همین جوانان از سرنوشت خود در حاشیه نشینی و کارگری در شهر خبر ندارند و زمانی متوجه می شوند که دیگر نه راهی و نه رویی برای برگشت به روستا دارند. 

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز حتی روستاییان هم نگران تحریم هستند ولی چند سال قبل تحریم واژه ای ناآشنا برای روستاها بود؛ چراکه خودشان مواد و مایحتاج زندگی خود را تولید می کردند ولی امروز روستانشینان را هم وابسته کرده‌ایم. 

برزگر افزود: بعنوان نماینده مردم و دولت سعی کنیم برخی بی اعتمادی های بوجود آمده در اذهان عمومی نسبت به حکومت را برطرف کنیم و ضمن روراست بودن با مردم در راستای رفع مشکلاتشان گام برداریم تا بتوانیم روستاها را به جایگاه تولیدی سابقشان برگردانیم.

به گزارش ایسنا؛‌ در این مراسم از دهیاران برتر روستاهای سلماس توسط مسئولین شهرستان تجلیل به عمل آمد. 

انتهای پیام