• جمعه / ۱۵ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۳۰
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 97041508460
  • خبرنگار : 71506

۵ وزن نخست کشتی فرنگی نوجوانان جهان

پیشتازی فرنگی کاران ایران با ۵ پیروزی و یک شکست

پیشتازی فرنگی کاران ایران با ۵ پیروزی و یک شکست

کشتی فرنگی نوجوانان جهان کار خود را با ۵ پیروزی و یک شکست آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از کرواسی، رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان جهان ۲۰۱۸ از ظهر امروز (جمعه) به وقت تهران در شهر زاگرب پایتخت کرواسی آغاز شد و ۴ نماینده ایران در ۵ وزن نخست کار خود را با برد مقابل رقبایشان آغاز کردند اما فرنگی کار سنگین وزن ایران که با وزنی در حدود ۹۶ کیلوگرم مقابل اوزان ۱۱۰ کیلوگرم به میدان رفته است در نخستین گام شکست خورد.

در وزن ۴۸ کیلوگرم که ۱۹ کشتی گیر حضور دارند، سجاد عباسپور دارنده مدال طلای آسیا ۲۰۱۸ پس از استراحت در دور نخست به مصاف لئونید موروز از مولداوی رفت و در پایان با نتیجه ده بر یک و پیش از پایان زمان مبارزه به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. عباسپور  برای رسیدن به نیمه نهایی باید از سد کنستانتین تودور از رومانی عبور کند.

در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۲۴ کشتی گیر حضور دارند، امیرحسین خوانساریدارنده مدال برنز آسیا ۲۰۱۸ پس از استراحت در دور نخست به مصاف دیامانتینو فافه از گینه بیسائو رفت که بدلیل حاضر نشدن حریف بر روی تشک، پیروز شد. خوانساری در دومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل مانوئل استویکا از رومانی به روی تشک می رود.

در وزن ۶۵ کیلوگرم که ۳۰ کشتی گیر حضور دارند، حسین قاسمی نفر پنجم آسیا ۲۰۱۸، در دور نخست به مصاف حسن شایا الحارثی از عربستان رفت و در یک کشتی یکطرفه و پیش از پایان وقت نخست مبارزه حریف خود را ۹ بر صفر شکست داد. قاسمی در مرحله یک هشتم نهایی مقابل میکیتا پولیتایف از اوکراین به روی تشک رفت و این حریف را نیز با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. قاسمی برای رسیدن به نیمه نهایی به مصاف مسلم عمادایف از روسیه می رود.

در این وزن کشتی گیر اسراییلی در همان دور نخست مقابل کشتی گیر آلمانی با نتیجه سنگین ۱۵ بر ۳ شکست خورد. در وزن ۸۰ کیلوگرم که ۳۳ کشتی گیر حاضر هستند، محمد ناقوسی دارنده مدال طلای آسیا در سال ۲۰۱۸،در دور نخست مقابل امیرخان سچویف از روسیه در یک مبارزه سخت در حالیکه ۳ بر صفر عقب بود در نهایت ۴ بر ۳ به برتری رسید و راهی یک هشتم نهایی شد.

وی در دومین مبارزه باید به مصاف استرگنبرگ از هلند برود. در این وزن کشتی گیر اسراییل نیز حضور دارد و با یک پیروزی راهی یک هشتم نهایی شد. در وزن ۱۱۰ کیلوگرم که ۱۹ کشتی گیر حضور دارند، محمدرضا عبدیان دارنده مدال برنز آسیا ۲۰۱۸ که با حدود ۱۴ کیلوگرم وزن کمتر نسبت به حریفان پا به این رقابت‌ها گذاشته است، پس از استراحت در دور نخست مقابل  توماس واورزینچیک از لهستان با نتسجه ۷ بر صفر شکست خورد.

انتهای پیام