• شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۰۰
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 97041608973
  • خبرنگار : 71572

حرف نکونام منطقی است اما...

فتاحی: استقلال با انصراف از سوپرجام ۲ میلیارد تومان جریمه می‌شود

فتاحی: استقلال با انصراف از سوپرجام ۲ میلیارد تومان جریمه می‌شود

رییس کمیته‌ مسابقات سازمان لیگ می‌گوید برنامه لیگ برتر همه جوانب را در نظر گرفته است و امکان برگزاری دیرتر این بازی‌ها وجود نداشت.

به‌ گزارش ‌ایسنا، سوپر جام فوتبال ایران ساعت ۱۸:۴۵ بیست و نهم تیر ماه بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس برگزار خواهد شد تا داربی هشتاد و هفت در چارچوب سوپر جام باشد. با این حال باشگاه استقلال با آوردن دلایلی مانند حضور این تیم در اردوهای آماده سازی و احتمال مصدومیت بازیکنانش پیش از آغاز لیگ برتر نمی‌خواهد در این دیدار حاضر شود.

سعید فتاحی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره این ادعای استقلالی‌ها، اظهار کرد: استقلالی‌ها در صورت حاضر نشدن در سوپر جام دو میلیارد تومان جریمه خواهند شد. من حدود ۱۰ روز است که با مسوولان استقلال و خود آقای شفر صحبت می‌کنم.  آن‌ها می‌گویند که این بازی دیرتر برگزار شود، اما اگر بخواهیم این دیدار را دیرتر برگزار کنیم با بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا که خود تیم‌های استقلال و پرسپولیس در آن حضور دارند، تداخل ایجاد می‌شود و باعث فشرده شدن بازی‌های‌شان می‌شود. در این صورت خود تیم استقلال بیش‌تر از همه آسیب می‌بیند.

او افزود: آن‌ها می‌گویند ما در اردو حضور داریم اما ما نمی‌توانیم به خاطر یک تیم برنامه لیگ را تغییر دهیم.

رییس کمیته‌ مسابقات سازمان لیگ درباره مصاحبه امروز (شنبه) نکونام با ایسنا که به قوانین نقل‌ و انتقالاتی سازمان لیگ اعتراض کرده بود و آن را حق‌کشی تیم‌های لیگ یکی دانست، توضیح داد: نکونام با من صحبت کرده بود. کار او اشتباه است که درباره این موضوع دوباره مصاحبه کرد. نمی‌شود که به خاطر هر کاری مصاحبه انجام داد. من به او گفته بودم که حرفت منطقی است و پیگیر این کار هستم اما وقتی او وارد مصاحبه می‌شود دیگر حق دفاع نمی‌گذارد. قانون بازیکنان زیر ۲۵ سال، قانون جدیدی است که به فوتبال ما کمک می‌کند. حرف نکونام درست است اما من به او گفتم که بگذار من این قانون جدید را جا بیاندازم و سپس استثنای تیم‌های صعود کرده را می‌گیرم. نکونام کمی آتشش تند است.

فتاحی درباره بخش دیگری از صحبت‌های نکونام که گفته بود "لیگ برتر می‌تواند دیرتر آغاز شود"، بیان‌ کرد: من برنامه لیگ را برای همه تیم‌های لیگ برتری فرستادم. من آن زمان با این که نکونام به طور رسمی با نساجی قرارداد امضا نکرده بود، او را به جلسه هم‌اندیشی سازمان لیگ درباره برنامه لیگ برتر دعوت کردم اما نیامد. شرایط ویسی هم همین طور بود اما او به جلسه آمد.

رییس کمیته‌ مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که آیا امکان برگزاری دیرتر رقابت‌های لیگ برتر وجود دارد؟ گفت‌: ما زمان نداریم. بازی‌های هفته‌های اول را هفته‌ به هفته‌ برگزار می‌کنیم. دلیل این موضوع هم این است که تیم‌ها تازه از مراحل بدنسازی خارج شده‌اند و هم‌چنین هوا هم گرم است. ما باید فکر همه جوانب را کنیم. این طور نیست که روی هوا کارها را انجام دهیم.

انتهای پیام ‌