• شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۷:۰۸
  • دسته‌بندی: جهاد دانشگاهی
  • کد خبر: 97041609076
  • منبع : نمایندگی مازندران

معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاد دانشگاهی:

اجرای طرح‌ گردشگری مزرعه و آب‌بندان در استان مازندران

اجرای طرح‌ گردشگری مزرعه و آب‌بندان در استان مازندران

معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاد دانشگاهی از اجرای طرح گردشگری مزرعه و آب‌بندان در استان مازندران خبر داد.

بهروز بادکو در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مازندران اظهار کرد: ضرورت دارد هر گونه اقدام در حوزه‌های عملکردی و بخش‌های آموزش، پژوهش، فرهنگی و غیره در قالب برنامه توسعه ششم دیده شود تا کمک‌های مرکز به واحدها به صورت سیستماتیک صورت گیرد.

معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاد دانشگاهی گفت: با توجه به الزامات بودجه سال ۹۷ این امکان وجود دارد که واحدهای استانی جهاد دانشگاهی نیز بتوانند از منابع استانداری‌ها استفاده کنند.

وی تصریح کرد: اقدامات خوبی در مجموعه جهاد دانشگاهی مازندران انجام شده و امیدواریم بتواند بخشی از مشکلات استان را حل کنیم ولی الزامش این است که این برنامه‌ها در قالب برنامه ششم گنجانده شود.

بادکو درباره نحوه حمایت از واحدهای استانی جهاددانشگاهی افزود: قبلا مصوب شده است که واحدهای سازمانی در استانها اگر ساخت‌وسازی در داخل دانشگاه داشته باشند مورد حمایت قرار گیرند و این جزو اولویت سازمان است و تاکید شده که جهاد دانشگاهی به ویژه در بخش فرهنگی با دانشگاه بیش از پیش ارتباط برقرار کند.

معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاددانشگاهی اظهار کرد: اولویت دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی این است تا جای امکان واحدهای استان در داخل دانشگاه مستقر شوند به ویژه بخش فرهنگی و دانشجویی باید با دانشگاه ارتباط مستمر داشته باشند.

وی با بیان این که طرح گردشگری مزرعه و آب‌بندان جهاد دانشگاهی مازندران که با همکاری استانداری و سایر دستگاه‌های ذیربط استانی در حال انجام است طرح خوب و مثبتی است، افزود: از آنجا که اراضی حاشیه آب‌بندان‌ها کاربرد کشاورزی و باغات ندارد و به عنوان نگهدارنده آب نقش آفرینی می‌کند، تعریف نقش جدید گردشگری در این زمین‌های کوچک اقدام جدید و مثبتی است و چون محدودیت‌های مناطق جنگلی را ندارد می‌توان نمونه این طرح پایلوت گردشگری مزرعه را در آب‌بندانهای استان تسری داد تا در آینده نزدیک بتواند جمعیت قابل توجهی از گردشگران را به خود جذب کند.

بادکو درباره اختصاص اعتبار به واحد مازندران برای پیشبرد طرح‌های عمرانی و پژوهشی گفت: هر ساله به تعدادی از پروژه عمرانی کمک می‌کنیم و سعی داریم احداث ساختمان اصلی جهاد دانشگاهی را به نتیجه برسانیم.

وی افزود: از بودجه سال ۹۷ این امکان وجود دارد که واحدهای استانی بتوانند از منابع استانداری‌ها نیز استفاده کنند.

معاون پشتیبانی و مدیریت منابع  جهاد دانشگاهی درباره نحوه حمایت از ایسنا و ایکنا گفت: طبق مصوبه شورای هماهنگی که به تایید جهاد هم رسیده است ۱۰ درصد از بودجه فعالیت‌های قرآنی و ۱۰ درصد از بودجه ایسنا مربوط به استانها است که این اعتبار را از طریق پیگیری به رئیس جهاد می‌توان دریافت کرد.


انتهای پیام