• شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۷:۱۰
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 97041609078
  • منبع : نمایندگی کردستان

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تخلف مالی صورت گرفته در این دانشگاه را تأیید کرد

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تخلف مالی صورت گرفته در این دانشگاه را تأیید کرد

ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کردستان گفت: تخلف مالی صورت گرفته محرز شده و از طریق مراجع قضایی در دست پیگرد است.

به گزارش ایسنا، طی چند روز اخیر پیامی مبنی بر این‌که «مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی کردستان دستگیر شد» در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر گردید که ذیل آن از جانب معاون دادستان مرکز استان کردستان اعلام شده بود: «مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی کردستان دستگیر شده و پرونده وی در دادسرای عمومی و انقلاب سنندج در حال رسیدگی است».

سیامک واحد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ضمن تأیید این خبر اظهار کرد: تخلف مالی صورت گرفته محرز شده و از طریق مراجع قضایی در دست پیگرد است.

وی در پاسخ به این‌که چرا فضایی امن برای بروز چنین تخلفی فراهم بوده است، گفت: به محض این‌که فرد خاطی اقدام به انجام تخلف کرده بود، این موضوع توسط مجموعه دانشگاه بالاخص حراست کشف و با همکاری اداره اطلاعات استان کردستان تلاش شد تا جوی فراهم شود که اگر اشخاص دیگری نیز در این پروسه نقش دارند، شناسایی شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با ذکر این‌که پس از رصد و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که تنها یک فرد در این امر دست داشته است، گفت:  به صراحت اعلام می‌کنم که دانشگاه علوم پزشکی کردستان از تخلف مالی صورت گرفته توسط یکی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کردستان آگاه بوده و با همکاری حراست و سازمان اطلاعات پرونده ردیابی و متهم شناسایی و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی با اعلام این‌که  خوشبختانه پول کشف شده و تلاش شد تا حتی یک ریال از آن از بین نرود، گفت:  هم اکنون اصل و سود این پول در اموال دانشگاه علوم پزشکی کردستان موجود است و پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب سنندج در حال رسیدگی است و تحقیقات کماکان ادامه دارد.

واحدی در پایان در خصوص کم و کیف این تخلف مالی گفت: دانشگاه علوم پزشکی کردستان تا به این درجه می‌تواند نسبت به ارائه اطلاعات همکاری کرده و باقی اطلاعات تکمیلی تخلف مالی باید از جانب مراجع قضایی پیگیری شود.

انتهای پیام