• دوشنبه / ۱۸ تیر ۱۳۹۷ / ۰۹:۰۲
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 97041809692
  • خبرنگار : 30054

مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس:

دانشجویان، سفیران بازار سرمایه

دانشجویان، سفیران بازار سرمایه

زنگ آغاز دومین دوره لیگ ستارگان بورس ایران به صدا درآمد و این رقابت مهم بازار سرمایه کار خود را آغاز کرد؛ در پایانِ دومین لیگ ستارگان بورس ایران بسیاری از دانشجویان شرکت کننده سفیران بازار سرمایه در خانواده و دانشگاه خواهند بود و برخی از آنها نیز جذب بازار کار می‌شوند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس با بیان اینکه دومین دوره رقابت‌های لیگ ستارگان بورس ایران تا ۱۴ شهریورماه ادامه دارد، گفت: لیگ ستارگان بورس رقابتی فرهنگ‌ساز و آموزش‌محور است و با هدف توسعه بازار سرمایه و دانش سرمایه‌گذاری برگزار می‌شود.

فلاح در حاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز لیگ ستارگان بورس ایران به جزییات برگزاری این رقابت اشاره کرد و ادامه داد: در این دوره در فضایی واقعی و نزدیک به شرایط بازار و بدون محدودیت، ۳۵ تیم دانشگاهی به رقابت می‌پردازند و به هر کدام از تیم‌ها ۱۰۰ میلیون ریال اعتبار داده می‌شود که می‌توانند با آن اوراق بهادار خرید و فروش کنند و بر اساس سود و زیان کسب شده تیم برتر معرفی می‌شود.

مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس افزود: از طریق این رقابت ارتباط بین دانشگاه و صنعت مالی کشور تقویت و فرهنگ سهامداری به فضای دانشگاهی وارد می‌شود.  

رییس کمیته اجرایی دومین لیگ ستارگان بورس ایران با اشاره به آثار مثبت دوره گذشته این رویداد، تاکید کرد: بعد از این رویداد بسیاری از دانشجویان شرکت‌کننده سفیران بازار سرمایه در خانواده و دانشگاه خواهند بود و برخی از آنها نیز جذب بازار کار می‌شوند. امسال نیز این هدف را دنبال می‌کنیم و به دانشجویان این نوید را می‌دهیم که اگر از هوش مالی خوبی برخوردار باشند بتوانند از طریق بازار سرمایه امرار معاش کنند.

مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس ابراز امیدواری کرد: این رویداد جذاب بازار سرمایه زمینه آشنایی نخبگان جامعه با راه و روش صحیح سرمایه‌گذاری در بخش واقعی اقتصاد را فراهم کند.

پیگیری دو هدف اصلی از برگزاری لیگ ستارگان

رییس کمیته اجرایی دومین لیگ ستارگان بورس ایران گفت: سال گذشته این رقابت بین دانشگاه‌های استان تهران برگزار شد اما امسال با وجود مشکلات و سختی‌هایی که وجود داشت در سطح ملی برگزار می‌شود و دانشجویان از استان‌هایی همچون سیستان و بلوچستان، مازندران، گیلان و استان مرکزی در دومین لیگ ستارگان بورس ایران حضور دارند.

مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس اضافه کرد: در این دوره، زمان یک ماهه رقابت به دو ماه افزایش پیدا کرد. همچنین محدودیت‌هایی که در معاملات و نحوه استفاده از ابزارها داشتیم کاهش پیدا کرده و در نتیجه این رقابت به فضای واقعی بازار نزدیک شده است.

فلاح افزود: لیگ ستارگان بورس دو هدف یکی در سطح کلان و یکی در سطح تخصصی را دنبال می‌کند. زمانی که چنین مسابقه‌ای برگزار می شود بازتاب رسانه ای مردم را کنجکاو می‌کند که با بازار سرمایه آشنا شوند و می‌توان از این شرایط به عنوان فرهنگ‌سازی در سطح عمومی جامعه یاد کرد.  

رییس کمیته اجرایی دومین لیگ ستارگان بورس ایران به بعد دیگر برگزاری این رویداد اشاره کرد و گفت: اما در سطح تخصصی شاهد ارتباط بازار سرمایه و دانشگاه هستیم. با امکاناتی که سازمان بورس مهیا کرده این فرصت برای دانشجویان و نخبگانی که شاید امکان این را نداشته‌اند که شخصاً سرمایه‌گذاری کنند فراهم شده تا بازار سرمایه را تجربه کنند. در این میان افرادی با استعدادهای درخشان کشف و جذب نهادهای مالی مثل تامین سرمایه‌ها، کارگزاری‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌شوند.

انتهای پیام