• جمعه / ۲۲ تیر ۱۳۹۷ / ۰۸:۴۸
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 97042211667
  • خبرنگار : 71610

استقبال حماس و خشم رژیم صهیونیستی از اقدام اخیر مجلس سنای ایرلند

در پی اقدام مجلس سنای ایرلند در تصویب پیش‌نویس قانون تحریم کالاهای تولید شده در شهرک‌های یهودی حماس از این اقدام استقبال کرد و مسئولان اسرائیلی نیز به آن اعتراض کردند.

به گزارش ایسنا، جنبش حماس، اقدام مجلس سنای ایرلند در تصویب پیش نویس قانون تحریم کالاهای تولید شده در شهرک های یهودی و مجازات تمامی واردکنندگان این کالاها را ستود.


این جنبش با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ما اقدام مجلس سنای ایرلند به تصویب پیش نویس قانون تحریم کالاهای تولید شده در شهرک های یهودی و مجازات تمامی وارد کنندگان این کالاها و ارائه کنندگان خدمات به شهرک نشینان اسرائیلی را ارج می نهیم.
در این بیانیه آمده است: ما تصویب این پیش نویس را اقدامی مهم در راستای جرم انگاری رفتارهای اشغالگران صهیونیست و سیاست های شهرک سازی و تاکیدی بر حق ملت فلسطین در سرزمین خود به شمار می آوریم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، این جنبش از کشورهای جهان خواست تا از ایرلند در زمینه تحریم رژیم صهیونیستی و منزوی کردن آن تاسی جویند و  بار دیگر از ملت فلسطین حمایت کنند.  

آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیزدر واکنش به اقدام مجلس سنای ایرلند خواستار بستن سفارت این رژیم در دوبلین ـ پایتخت ایرلند ـ شد.


از سوی دیگر، رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که وزارت امور خارجه اسرائیل در واکنش به تصویب این پیش نویس، سفیر ایرلند در تل آویو را برای توضیح در مورد علل تصویب این پیش نویس احضار کرده است.
مجلس سنای ایرلند روز چهارشنبه به نشانه حمایت از ملت فلسطین پیش نویس قانون تحریم کالاهای تولید شده در شهرک های یهودی کرانه باختری را به تصویب رساند.
روزنامه عبری زبان هاآرتص ضمن اشاره به این مطلب، تصریح کرد که به موجب پیش نویس این قانون هرگونه خرید و واردات کالای تولید شده در شهرک های یهودی ممنوع و غیر قانونی می باشد.

انتهای پیام