• جمعه / ۲۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۲۵
  • دسته‌بندی: جهان ورزش
  • کد خبر: 97042211742
  • خبرنگار : 71460

بلژیک - انگلیس/ افتخار سومی برای اولین بار به کدام تیم می رسد؟

بلژیک - انگلیس/ افتخار سومی برای اولین بار به کدام تیم می رسد؟

دو تیم ملی بلژیک و انگلیس شنبه در دیدار رده بندی جام جهانی برابر هم به میدان خواهند رفت.

به گزارش ایسنا، در دیدار رده بندی جام جهانی روسیه دو تیم ملی بلژیک و انگلیس (ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران) در حالی در سن پترزبورگ برابر هم قرار می گیرند که این دو تیم تاکنون هیچ عنوان سومی در جام جهانی ندارند. 

تیم ملی انگلیس که یک قهرمانی در سال ۱۹۶۶ داشت و آنها این دوره با شعار Football Is Comming Home حسابی امیدوار بودند تیم ملی کشورشان به افتخار بزرگی دست یابند و این قهرمانی را تکرار کنند، حالا در دیدار رده بندی به میدان خواهد رفت. انگلیس البته در سال ۱۹۹۰ با هدایت بابی رابسون یک عنوان چهارمی در جام جهانی دارد و در صورت برتری برابر بلژیک می تواند به دومین افتخار بزرگ خود بعد از قهرمانی سال ۱۹۶۶ دست یابد.

شاگردان گرت ساوت گیت در شرایط روحی خوبی قرار ندارند. شکست در وقت های اضافی برابر بلژیک روحیه بازیکنان این تیم را تا حد زیادی پایین آورد. علاوه بر آن تریپیر و هندرسون از بازیکنانی هستند که حضورشان در این دیدار در هاله ای از ابهام قرار دارد و با مشکل مصدومیت روبرو هستند. به نظر می رسد صرف نظر از هر نتیجه ای در این دیدار، گرت ساوت گیت بعد از جام جهانی در سمت خود ابقا شود. 

در طرف مقابل نسل طلایی فوتبال بلژیک امیدوار است به بهترین نتیجه خود در تاریخ این رقابت ها دست یابد. این تیم قبلا در سال ۱۹۸۶ با حضور ستاره خود یعنی انزو شیفو در رده چهارم دنیا قرار گرفت و دیگر هیچگاه موفق به تکرار این موفقیت نشد. حالا تیم روبرتو مارتینس که فوتبال خوبی بازی می کند، می تواند با قرار گرفتن در رده سوم، جام را به پایان ببرد. 

این دو تیم در مرحله گروهی نیز برابر هم به میدان رفتند که آن دیدار با تنها گل یانوزای به سود بلژیک به پایان رسید و باعث شد تا تیم مارتینس به نیمه سخت جدول برود و تیم انگلیس در نیمه آسان قرار گیرد. بلژیک در ادامه ژاپن و برزیل را شکست داد و مغلوب فرانسه شد و انگلیس نیز توانست کلمبیا و سوئد را شکست دهد اما مغلوب کرواسی شد. 

این بازی تقابل خیلی از بازیکنان با هم تیمی های خود است. خیلی از بازیکنان بلژیک از جمله لوکاکو، هازارد، فلاینی، آلدرویلد، کمپانی، دی بروین، فرتونگن ، کورتوا و چدلی در لیگ برتر بازی می کنند و در این دیدار با هم تیمی های خود در باشگاه شان روبرو خواهند شد.

انتهای پیام