• شنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۰۵
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 97042312440
  • منبع : نمایندگی همدان

برآورد اعتبار 600 میلیاردی برای راه‌آهن همدان- ملایر

برآورد اعتبار 600 میلیاردی برای راه‌آهن همدان- ملایر

ایسنا/همدان نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: راه‌آهن همدان- ملایر شاهراه توسعه و پیشرفت شهرازندریان در حوزه‌های مهمی چون اقتصادی است که به‌زودی توسط وزیر راه و شهرسازی کلنگ‌زنی می‌شود و 600 میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش‌بینی شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین احد آزادیخواه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به رشد شتابان توسعه ازندریان، تعامل، همکاری و همراهی مردم این شهر با راه‌آهن برای تملک اراضی احداث ریل را لازمه اجرای این پروژه مهم خواند که تکمیل آن راهکار مهم توسعه بیشتر ازندریان است.

وی ایجاد کمربندی ازندریان را ضرورت دیگر این شهر عنوان کرد که در صورت همراهی مردم و تملک مابقی اراضی، روند اجرایی کمربندی ازندریان ادامه پیدا می‌کند.

آزادیخواه ادامه داد: در جلسه‌ای که با استاندار همدان، مجمع نمایندگان استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با وزیر بهداشت و درمان داشتیم، احداث مرکز درمانی شهر ازندریان با توجه به تراکم جمعیت جزء چهار درخواست مهم ما از دکتر قاضی‌زاده‌هاشمی بود که وی قول مساعد داد برای تجهیز، توسعه و تکمیل تیم پزشکی اقدامات خوبی انجام شود.

 وی تصریح کرد: از هیچ تلاشی برای توسعه شهرستان کوتاهی نمی‌کنیم و هر لحظه برای بررسی و پیگیری مشکلات آماده حضور در ازندریان هستیم.

نماینده ملایر در مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جایگاه شاخص ملایر در حوزه صنایع دستی، اظهار کرد: در این شهرستان ۱۶ هزار جوان در عرصه‌های مرتبط با منبت‌کاری مشغول به کار شده و خواستار توجه جدی مسئولان به مبحث بیمه و تأمین آینده شغلی خود هستند.

آزادیخواه به رشد و توسعه هنر منبت‌کاری در سطح استان همدان اشاره کرد و افزود: متأسفانه با وجود اشتغالزایی بالای این هنر، هیچ حمایتی از سوی دولت از شاغلان در این حوزه صورت نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: این جوانان عموماً کار منبت یا مشتقات مربوط به آن را انجام می‌دهند که از برپایی نمایشگاه‌‎ها تا رنگ‌کاری محصولات منبت را شامل می‌‎شود.

وی با بیان اینکه 60 درصد از تولیدات منبت کشور در شهر ملایر انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: استعداد صادرات در این محصول به شدت وجود دارد و باید از این ظرفیت بالقوه به خوبی استفاده کرد.

آزادیخواه با اشاره به اینکه هنرمندان بدون هیچ‌گونه حمایتی و حتی بدون بیمه مشغول به کار هستند، بر توجه دولت به ویژه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به این موضوع تأکید کرد.

وی گفت: هنرمندان منبت‌کار در کشور می‌توانند با وام‌های 10 تا 20 میلیون تومانی نسبت به احداث کارگاه اقدام کنند اما با وجود بازدید حضوری وزیر کار از نحوه فعالیت این هنرمندان و متوجه شدن نیازها و درخواست‌های آنان، هنوز اقدامی در این حوزه صورت نگرفته است.

انتهای پیام