• دوشنبه / ۲۵ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۰۴
  • دسته‌بندی: ورزش بانوان
  • کد خبر: 97042513756
  • خبرنگار : 71576

معرفی رقبای بانوان تکواندوکار ایران در تورنمنت "ججو" کره‌جنوبی

معرفی رقبای بانوان تکواندوکار ایران در تورنمنت "ججو" کره‌جنوبی

در پایان مراسم وزن‌کشی و قرعه‌کشی تورنمنت بین‌المللی تکواندوی "ججو" در کره‌جنوبی، نمایندگان تیم ملی بانوان ایران رقبای خود را شناختند.

به گزارش ایسنا، ملی پوشان تیم تکواندوی بانوان ایران که به منظور کسب آمادگی بیشتر جهت حضوری پرقدرت در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا عازم تورنمنت بین‌المللی کره‌جنوبی شده اند، عصر امروز (دوشنبه) ۲۵ تیر ۱۳۹۷ پس از اتمام مراسم قرعه کشی و وزن کشی این رقابتها، رقبای خود در اوزان مختلف را شناختند.

تورنمنت بین المللی "ججو" در کره جنوبی با حضور ۱۱۳۴ ورزشکار در دو بخش پومسه و کیوروگی (رده‌سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان) از روز چهارشنبه ۲۷ تیرماه آغاز شده و به مدت ۶ روز پیگیری خواهد شد.

اسامی تکواندوکاران حاضر در ترکیب تیم ملی بانوان برای شرکت در این مسابقات به قرار زیر است:
وزن ۴۶- کیلوگرم، مریم ملکوتی‌خواه
وزن ۴۹- کیلوگرم، ناهید کیانی
وزن ۵۳- کیلوگرم، الهه شیدایی
وزن ۵۷- کیلوگرم، پریسا جوادی
وزن ۶۲- کیلوگرم، زهرا شیدایی
وزن ۶۷- کیلوگرم، کیمیا علیزاده
وزن ۷۳- کیلوگرم، ملیکا میرحسینی و زینب اسماعیلی
وزن ۷۳+ کیلوگرم، اکرم خدابنده و زهرا پوراسماعیل

پس از مراسم قرعه‌کشی این رقابت‌ها، هوگوپوشان ایران به ترتیب زیر رقبای خود در این مسابقات را شناختند:

ابتدا در روز چهارشنبه ۲۷ تیرماه، مریم ملکوتی‌خواه در وزن ۴۶- کیلوگرم به عنوان نخستین نماینده ایران ابتدا به مصاف "شوک هان ونگ" از کره‌جنوبی می‌رود که در صورت پیروزی باید با برنده دیدار کره‌جنوبی و فیلیپین مبارزه کند.

در روز دوم این رقابت‌ها ناهید کیانی تکواندوکار وزن ۴۹- کیلوگرم در گام نخست به مصاف "جیسکا کانابال" فیلیپینی می‌رود و در صورت پیروزی با برنده دیدار کره‌جنوبی و چین مبارزه خواهد کرد.

همچنین روز سوم نیز الهه شیدایی در وزن وزن ۵۳- کیلوگرم و پریسا جوادی در وزن ۵۷- کیلوگرم نمایندگان ایران هستند که به ترتیب مقابل "مونیکو بریتوس" از استرالیا(در صورت پیروزی به مصاف "مین ها" از کره‌جنوبی می‌رود) و "دارینا اُسپانوا" قزاق(در صورت پیروزی باید "لوئیس لوپز" فیلیپینی پیش رو بردارد) قرار می‌گیرند.

همچنین شنبه ۳۰ تیرماه نیز در روز چهارم مسابقات زهرا شیدایی نماینده وزن ۶۲- کیلوگرم ایران در نخستین گام "یوزونو تسوچیا" از ژاپن را مقابل خود دارد که در صورت کسب پیروزی باید با یکی از نمایندگان اوکراین، ویتنام و ازبکستان مبارزه کند.

اما یکشنبه و در پنجمین روز این رقابت‌ها، کیمیا علیزاده در وزن ۶۷- کیلوگرم و زینب اسماعیلی و ملیکا میرحسینی در وزن ۷۳- کیلوگرم نمایندگان ایران هستند. علیزاده در نخستین گام "ئینگ تسانگ" از هنگ‌کنگ را در پیش دارد و که با گذر از سد این حریف خود رو در روی "سویونگ سئو" نماینده میزبان قرار می‌گیرد. همچنین اسماعیلی نماینده وزن ۷۳- کیلوگرم نیز در اولین دیدار رو در روی "خالیموآ موخرو" از تاجیکستان قرار می‌گیرد. میرحسینی دیگر تکواندوکار ایران در این وزن نیز ابتدا "هیونگ جئونگ هان" از کره‌جنوبی را پیش رو دارد. دو تکواندوکار وزن ۷۳- کیلوگرم ایران اگر در مبارزات نخست خود به پیروزی برسند، در گام دوم باید به مصاف هم بروند.

به این ترتیب، دوشنبه و در آخرین روز این تورنمنت، اکرم خدابنده(کاپیتان تیم ملی) و زهرا پوراسماعیل در وزن ۷۳+ کیلوگرم آخرین نمایندگان ایران هستند. به این ترتیب خدابنده در گام نخست با قرعه استراحت رو به رو است و پس از آن باید با یکی از نمایندگان میزبان مبارزه کند. اما پوراسماعیل دیگر نماینده ایران در این وزن، ابتدا به مصاف "چن لی" از چین می‌رود و در صورت برتری رو در روی "نیشا راوال" از نپال قرار می‌گیرد.

هدایت تیم ملی تکواندوی بانوان ایران را مهرو کمرانی به عنوان سرمربی، ریحانه فولادی و زهرا حاجی‌وند به عنوان مربی در اختیار دارند. زهرا افتخاری نیز به عنوان سرپرست در کنار تیم حضور دارد.

انتهای پیام