• سه‌شنبه / ۲۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۴۰
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 97042614585
  • منبع : نمایندگی فارس

اعتبار ۳۶ میلیاردی برای اتمام پروژه‌ی انتقال آب به جهرم

اعتبار ۳۶ میلیاردی برای اتمام پروژه‌ی انتقال آب به جهرم

ایسنا/فارس معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ی شرکت آب و فاضلاب ایران گفت: با تخصیص ۳۶ میلیارد تومان به پروژه‌ی انتقال آب از سد سلمان فارسی به جهرم، آبان ماه امسال شاهد بهره‌برداری از این پروژه خواهیم بود.

‌به گزارش ایسنا، علی‌اصغر قانع در بازدید از پروژه‌ی خط انتقال آب از سد سلمان فارسی به جهرم، گفت: پروژه‌ی آبرسانی از سد سلمان فارسی به شهر جهرم یکی از طرح‌های بزرگ ملی است.

وی افزود: این پروژه یکی از چهل پروژه‌ای است که در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در برنامه بهره‌برداری قرار دارد و باید مقدماتی برای بهره برداری هرچه سریعتر پروژه فراهم کنیم.

قانع با اشاره به پیگیری‌های مسئولان و نماینده مردم جهرم در مجلس و پیش‌بینی ۲۷ میلیارد تومان برای این پروژه در سال ۹۷، گفت: تخصیص این مبلغ در سه ماهه اول صد درصد بوده است و از محل ماده‌ی ۱۰ و ۱۲ علاوه بر ردیف اعتباری موجود، امسال ۵ میلیارد تومان برای تسریع در روند پروژه اختصاص داده‌ایم‌.

وی با بیان اینکه ۴ میلیارد تومان دیگر نیز از محل جابجایی دیگر طرح‌ها اختصاص یافته است، گفت: برای تکمیل تصفیه‌خانه این پروژه نیازمند ۳۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

قانع با تاکید براینکه تلاش می‌شود آبانماه این پروژه آماده بهره‌برداری باشد، هزینه‌ی تمام شده‌ی این طرح عمرانی را نسبت به پروژه‌های مشابه در کشور پایین‌تر ارزیابی و خاطرنشان کرد که مطالعات آبرسانی به روستاهای مسیر خط لوله نیز انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی سال گذشته زمان اتمام پروژه‌ی خط آبرسانی به جهرم را پایان خردادماه امسال اعلام کرده بود.


انتهای پیام