• سه‌شنبه / ۲۶ تیر ۱۳۹۷ / ۲۲:۳۵
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 97042614692
  • خبرنگار : 71038

استقبال ایران از بیانیه شخصیت‌های سیاسی کشورهای اسلامی برای توقف جنگ در یمن

استقبال ایران از بیانیه شخصیت‌های سیاسی کشورهای اسلامی برای توقف جنگ در یمن

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از بیانیه شماری از شخصیت‌های سیاسی قابل احترام کشورهای اسلامی برای توقف سه‌ماهه جنگ در یمن حمایت کرد.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی در این خصوص اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از آغاز و ابتدای این جنگ ویرانگر، خواستار توقف هرچه سریع‌تر مخاصمه شد و یک راه‌حل چهار ماده‌ای توسط دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ارائه کرد.

وی تاکید کرد: ایران از هر طرح و پیشنهادی که بتواند از طریق گفت‌وگو و یک راه‌حل سیاسی به پایان این جنگ  کمک کند، همچون همیشه حمایت خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با ارج نهادن به احساس مسئولیت این شخصیت‌های سیاسی، آمادگی کشورمان را برای هرگونه کمک جهت اجرائی کردن این پیشنهاد اعلام و از جامعه بین‌المللی به‌ویژه همه دولت‌های اسلامی خواست، تلاش‌های‌شان را جهت توقف این جنگ خانمان‌سوز افزایش دهند.

قاسمی خاطرنشان کرد: همان‌گونه که در طرح پیشنهادی وزیر امور خارجه کشورمان عنوان شده، ترک مخاصمه و آتش‌بس فوری، ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه، آغاز گفت‌وگوهای سیاسی بین همه طرف‌های یمنی و تشکیل دولت فراگیر ملی، مؤلفه‌های اصلی دستیابی به صلح پایدار در یمن است.

انتهای پیام