• شنبه / ۳۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۵۴
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 97043016344
  • منبع : نمایندگی قزوین

نماینده قزوین:

رشد اقتصادی با توسعه بخش کشاورزی امکان‌پذیر است

رشد اقتصادی با توسعه بخش کشاورزی امکان‌پذیر است

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از شاخص‌های رشد اقتصادی توسعه بخش کشاورزی است.

به گزارش ایسنا، داود محمدی در جلسه مشترک مجمع نمایندگان استان با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و معاون و مدیران این سازمان که حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک و روح‌الله بابایی صالح نماینده مردم بوئین‌زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، اظهار کرد: برای توسعه بخش کشاورزی بایستی این بخش را اقتصادی کرد.

به گفته وی برای پایداری تولید در بخش کشاورزی در استان طی سال‌های گذشته اقدامات خوبی انجام‌ شده است ولیکن برای رسیدن به نقطه مطلوب باید طرح‌های بیشتری انجام شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در ادامه به مشکل تأمین آب بخش کشاورزی برای باغات و مزارع روستاهای استان اشاره کرد و خواستار همکاری دستگاه‌های مسئول برای حل مشکل آب در استان شد.

آمایش سرزمینی در بخش تولید محصولات کشاورزی لحاظ شود

بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: آمایش سرزمینی در بخش تولید محصولات کشاورزی نیز بایستی لحاظ شود.

وی به راه‌اندازی صندوق کشمش اشاره کرد و افزود: تأسیس صندوق کشمش یکی از اقدامات خوب جهاد کشاورزی در ساماندهی تولیدکنندگان این بخش بوده است.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح‌های بخش کشاورزی با هدف توسعه و برنامه‌ریزی برای حل مشکل کشاورزان و بهره‌برداران انجام شود.

طاهرخانی تصریح کرد: برای توسعه طرح داربستی کردن باغات انگور و همچنین آبیاری نوین باغات از دولت درخواست تخصیص اعتبار بیشتری داریم.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش می‌کنیم با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی اقدامات اساسی در جهت توسعه بخش کشاورزی انجام دهیم.

اجرای طرح‌های آبیاری نوین در استان قزوین باید سرعت بیشتری گیرد

روح‌الله بابایی صالح نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: با توجه به اینکه مشکل کم‌آبی در بخش کشاورزی وجود دارد بایستی در اجرای طرح‌های نوین آبیاری سرعت بیشتری بکار برد.

وی ادامه داد: در بحث داربستی کردن باغات انگور نیز اقدامات خوبی در سطح استان انجام‌شده که بایستی دولت نیز در این امر با پرداخت تسهیلات و کمک به باغداران رغبت بیشتری را در بین بهره‌برداران این بخش ایجاد کند.

بابایی صالح تصریح کرد: در امر تسهیلات اشتغال پایدار روستایی نیز انتظار این است که تسهیلات باهدف اشتغال پایدار به مناطق روستایی و عشایری و واحدهای کوچک کشاورزی تخصیص داده شود.

نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی در راستای اجرای طرح‌های نوین آبیاری، لوله‌گذاری و طرح داربستی کردن باغات انگور انجام داده است.

انتهای پیام