• یکشنبه / ۳۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۲۸
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 97043116990
  • خبرنگار : 71565

شاعری: دولت مطالبات گندمکاران را پرداخت کند/ جلوی واردات برنج گرفته شود

شاعری: دولت مطالبات گندمکاران را پرداخت کند/ جلوی واردات برنج گرفته شود

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از دولت خواست با توجه به این‌که قرار است به مدت چهار ماه از واردات برنج جلوگیری شود با دقت بیشتری مرزها را کنترل کند تا وارداتی در این خصوص نداشته باشیم.

به گزارش ایسنا، محمد علی شاعری در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله تروریستی اخیر به مرز کشورمان و شهادت ۱۱ نفر از رزمندگان سپاه پاسداران، گفت: تروریست‌های جیره‌خوار و نوکر آمریکا و اسرائیل قصد ناامن کردن ایران عزیز را دارند، ولی آنها باید بدانند که ایران، سوریه، یمن، عراق و افغانستان نیست. ملت ایران همچون کوه پشت ولی امر خود در مقابل توطئه‌های دشمنان ایستاده‌اند و ذره‌ای از مواضع انقلابی و اصولی خود عقب نخواهند نشست و با مشارکت و حضور هوشمندانه خود کار خواهند کرد که دسیسه دشمنان پیروز نشود.

وی افزود: متاسفانه تاکنون علی‌رغم این‌که شش میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم به دولت تحویل داده شده همچنان حدود ۵۰ درصد مطالبات کشاورزان یعنی حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان باقی مانده و پرداخت نشده است. دولت به تعهدات خود عمل کند و مطالبات گندمکاران را پرداخت کند.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی به کندی پیش می‌رود. براساس گزارشات شنیده شده حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان از ۱۲ هزار میلیارد تومان متقاضیان اشتغال روستایی تسهیلات پرداخت شده، از وزارت کار و استانداران خواهش دارم که روند پرداخت تسهیلات را با سرعت و دقت بیشتری پیش ببرند.

شاعری تصریح کرد: طبق مقررات از فردا اول مردادماه به مدت چهار ماه واردات برنج ممنوع خواهد بود. از دولت می‌خواهم که با دقت بیشتری مرزها را کنترل کند و جلوی واردات بی‌رویه برنج را طی چهار ماهه بگیرد تا تولید داخلی حمایت شود و اشتغال ناشی از کشاورزی در کشور تضمین شود. براساس قانون بودجه سال ۱۳۹۷ قرار بود ۱۰۰۰ میلیارد تومان از عوارض ورودی کشور جهت مدیریت پسماند اختصاص داده شود. طبق گزارشاتی که دارم آیین‌نامه این ماده قانونی به تصویب نرسیده است.

وی در پایان تاکید کرد: همچنین باید تاکید کنم که موضوع جایزه صادراتی برای صادرات محصولات کشاورزی، صنعتی و خدماتی تاکنون عملیاتی نشده است. دولت این موضوع را در سال حمایت از تولید داخلی با سرعت بیشتری عملیاتی کند.

انتهای پیام