• یکشنبه / ۳۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۰
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 97043116991
  • خبرنگار : 71583

نوشتار طائرپور به بهانه‌ی‌ بزرگداشت مرضیه محبوب

«انگار او همه موجودات این عالم را عروسک می‌بیند»

«انگار او همه موجودات این عالم را عروسک می‌بیند»

تهیه‌کننده و نویسنده «خاله قورباغه» نوشت:«محال است به دنیای مرضیه محبوب قدم بگذاری و از دیدن عروسک های پیر و کودکش یا بزرگ و کوچکش، لبانت به خنده باز نشود. شک ندارم که او بهشت خدا را با خلق این بهشت عروسکی برای بچه‌ها، خریده است.»

به گزارش ایسنا، فرشته طائرپور در متنی که به بهانه بزرگداشت مرضیه محبوب منتشر کرده است؛ نوشت: «کودکی من در سال‌هایی سپری شد که دخترها عروسک بازی میکردند.

عروسکهای ما "باربی" هایی نبودند که تجسمی از آیندهمان بعنوان مانکنهای خوش تراش و شیک پوش به ما بدهند؛ آنها بچههایی بودند که به کمکشان مادری را تمرین میکردیم.

اگر سوغات فرنگ بودند که غالبا موهای بور و چشمان آبی داشتند و اگر دست-دوز مادر و مادر بزرگ بودند که موهایشان کاموایی و اجزای صورتشان نقاشیهای ثابت و بی تغییر حالت بود؛ ولی هرچه بودند خیلی زود در آغوشهای کوچک ما جان میگرفتند و میشدند بچههایی که ما را به مادری پذیرفته بودند.

مادر که شدیم برای دخترانمان عروسکهایی خریدیم که تنوع بیشتری در رنگ چشم و مو و لباس داشتند و دکان عروسکهای دست دوز مادربزرگها را تخته میکردند.

آشنایی با مرضیه محبوب، در بزرگسالی و در عالم کار حرفهای، دروازه سرزمین رویایی و تازهای را بروی من گشود که همچون "آلیس در سرزمین عجایب" با هر چهرهاش به وجد و حیرت میرسیدم.
ذهن خلاق و دستان هنرمند مرضیه محبوب هرچه ساخته بود و میساخت، دفتری پر ورق از فانتزیهای گوناگون میگشود. 

عروسکهایش حال و احوال عروسکهای دست دوز مادرها و مادربزرگهایمان را دارند.

انگار او همه موجودات این عالم را عروسک میبیند و به ماهم کمک می‌کند تا هر چهرهای را در میان اطرافیانمان، شبیه عروسکهای او ببینیم.

محالست به دنیای مرضیه محبوب قدم بگذاری و از دیدن عروسکهای پیر و کودکش یا بزرگ و کوچکش، لبانت به خنده باز نشود.
شک ندارم که او بهشت خدا را با خلق این بهشت عروسکی برای بچهها، خریده است.

خدا را بخاطر آفریدن مرضیه محبوب شکر میکنم.»

انتهای پیام