• یکشنبه / ۳۱ تیر ۱۳۹۷ / ۲۰:۰۴
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 97043117254
  • خبرنگار : 71234

بررسی چگونگی اجرای قانون حذف کنکور در کمیسیون آموزش

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از بررسی نحوه برگزاری کنکور سال ۹۷ و چگونگی اجوای قانون حذف کنکور در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

میر حمایت میرزاده در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: در این جلسه نحوه برگزاری کنکور سال 97 با حضور ابراهیم خدایی رئیس سامان سنجش مورد بررسی قرار گرفت. 

 وی با اشاره به طرح سوالات نمایندگان درخصوص سنجش کنکور گفت: در این جلسه آقای خدایی گزارشی از نحوه برگزاری کنکور سال 97 ارائه داد و درباره قانون حذف کنکور و اقدامات سازمان سنجش برای اجرایی شدن این قانون توضیحاتی مطرح کرد.

میرزاده افزود: بر اساس توضیحات آقای خدایی در راستای اجرایی شدن قانون حذف کنکور باید 85 درصد ظرفیت دانشگاه ها براساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور تکمیل شود که درحال حاضر نیز این امر محقق شده است.

وی به اعمال تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۸ و بررسی آن در کمیسیون اساره و اظهار کرد:  آنچه شورای سنجش و پذیرش اخیرا تصویب کرده در راستای اجرای قانون حذف کنکور است.

میرزاده با اشاره به بررسی لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه های کاربردی در این کمیسیون گفت: کمیسیون آموزش به عنوان کمیسیون فرعی طرح سازمان نظام مددکاری اجتماعی جمهوری اسلامی ایران را بررسی کرد.

انتهای پیام