• سه‌شنبه / ۱ آبان ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۶
  • دسته‌بندی: آموزش و پرورش
  • کد خبر: 97080100345
  • خبرنگار : 71424

مشارکت۱۰میلیون دانش‌آموز در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی / اعلام نتایج؛ امروز

دانش آموز-دانش آموزان فرزانگان-پیشتازان-همایش دانش آموزی- مجلس دانش آموزی- دانش آموزان دبیرستانی

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش از مشارکت ۱۰ میلیون دانش آموز در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی خبر داد و گفت: نتایج این انتخابات تا پایان امروز اعلام می‌شود.

به گزارش ایسنا، علی رمضانی در حاشیه برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی که در دبیرستان دخترانه وحدت منطقه ۷ تهران برگزار شد، با بیان اینکه انتخابات شوراهای دانش‌آموزی امروز در سراسر کشور در حال برگزاری است و نتایج انتخابات در پایان امروز اعلام می‌شود گفت: این انتخابات با همکاری آموزش و پرورش و وزارت کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال انتخابات شوراهای دانش‌آموزی به صورت آزمایشی در برخی مدارس الکترونیکی برگزار می‌شود. تعرفه انتخابات به اندازه ۸۰درصد دانش‌آموزان توزیع شده و ۱۰ میلیون دانش‌آموز در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مشارکت می‌کنند.


به گزارش ایسنا، عبدالرسول کریمی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران در حاشیه برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی که صبح امروز در مدرسه وحدت در منطقه ۷ تهران برگزار شد، با بیان اینکه در شهر تهران بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در مدارس کشور مشغول تحصیل هستند گفت: به منظور برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در ۴۱۰۰ واحد آموزشی صندوق های انتخابات تعبیه شده است.

وی افزود: یک میلیون برگه رای تعرفه صادر و بیش از ۴۰ هزار کارت شناسایی برای انتخابات شوراهای دانش‌آموزی توزیع کردیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه از جمله اهداف شوراها تحکیم و تعمیق ارزش‌ها و باورهای دینی، آموزه‌های سیاسی - اجتماعی و تقویت خودباوری و مسؤولیت پذیری است گفت: غنی‌سازی اوقات غیر رسمی مدارس از دیگر اهداف تشکیل شوراهای دانش‌آموزی است.

وی با اشاره به مدرسه محوری در شوراهای دانش آموزی گفت: انتخابات شورای دانش‌آموزی در مدارس دولتی و غیردولتی برگزار می شود و بازرسان و ناظرانی بر روند انتخابات نظارت می‌کنند. بعد از پایان انتخابات، صندوق‌ها گشوده شده و نتایج انتخابات هر مدرسه، امروز اعلام می‌شود.

انتهای پیام