• یکشنبه / ۱۸ آذر ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۹
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 97091808865
  • خبرنگار : 30054

مراسم کلنگ زنی تعدادی از مدارس مناطق زلزله زده کرمانشاه برگزار شد

همراه اول

مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات عمرانی بازسازی تعدادی از مدارس مناطق زلزله‌زده کرمانشاه که در کمپین #مثل_اول همراه اول وعده داده شده بود برگزار شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام شرکت ارتباطات سیار ایران، مراحل اجرایی نوسازی تعدادی از مدارس استان کرمانشاه با حضور مدیرکل ارتباطات اپراتور اول، مدیر منطقه کرمانشاه مخابرات، فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی و مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه، با کلنگ‌زنی احداث مدرسه‌ای در شهرستان ثلاث باباجانی باحمایت همراه اول آغاز شد. همچنین کلنگ دو مدرسه دیگر نیز در ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب به زمین زده شد.

سال گذشته در راستای مسئولیت اجتماعی و سهیم‌شدن در امر خداپسندانه مدرسه‌سازی و بازسازی مدارس، هیات مدیره همراه اول با اختصاص مبلغ ۵۰ میلیارد ریال به بازسازی مدارس زلزله‌زده کرمانشاه موافقت کرده بود.

 مراحل ساخت هشت مدرسه در استان کرمانشاه از محل این بودجه و زیر نظر سازمان نوسازی مدارس آغاز شده که شامل چهار مدرسه در ثلاث باباجانی، یک مدرسه در روانسر، یک مدرسه در سرپل ذهاب، یک مدرسه در گیلانغرب و یک مدرسه در دالاهو، می‌شود.

پیش از این و برای جلب مشارکت‌های مردمی در این اقدام خیر، همراه اول در مراسم جشن ۲۴ سالگی خود که ۱۷ مرداد ماه سال جاری همزمان با روز خبرنگار برگزار شد، از کمپین «مثل اول» برای بازسازی مدارس مناطق محروم کشور رونمایی کرد که طی آن همراه اول با امضای تفاهم نامه‌ای با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، سامانه #۲۴* را برای کمک‌های مستقیم مردمی راه اندازی کرد.این کمپین که قرار بود تنها تا جشن عاطفه‌ها ادامه داشته باشد به دلیل استقبال مردم تمدید شده است.

همچنین اپراتور اول در سامانه #۲۴* سرویس جدیدی اضافه کرده تا مشترکانی که قصد کمک مستمر دارند، بتوانند با عضویت در این سرویس به صورت روزانه هم کمک‌های خود را برای نو سازی و بازسازی مدارس محروم واریز کنند.

انتهای پیام