• دوشنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۶
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 97091909302
  • خبرنگار : 71089

استیضاح ترامپ، بحث داغ اعضای مجلس نمایندگان آمریکا

ترامپ

رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به پرونده مایکل کوهن وکیل پیشین ترامپ گفت: ترامپ در مرکز یک تقلب بزرگ قرار دارد. این اتهامات به استیضاح می انجامد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، جرالد نادلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمانیدگان آمریکا گفت: البته هنوز بسیار زوداست که اعلام کنیم آیا کنگره مسئله استیضاح ترامپ به دلیل پرداخت های غیرقانونی را بررسی کند یا خیر . در درجه اول باید قانون گزاران این مسئله را بررسی کنند.

اما آدام کینزینگر، یکی از نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا معتقد است: حتی اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قانون مالی کمپین انتخاباتی‌اش را در سال ۲۰۱۶ نقض کرده باشد، باز هم این مساله باعث استیضاح نمی‌شود.

وی گفت: آیا این اتفاق به معنای نقض قانون مالی است؟ من فکر نمی‌کنم که این مساله باعث استیضاح شود. ما با بررسی پرونده تحقیقات انجام شده از سوی رابرت مولر به دنبال پاسخ این مساله هستیم.

اظهارت وی پس از این بیان شد که دادستان فدرال در نیویورک اعلام کرد: ترامپ به مایکل کوهن وکیل پیشین خود دستور داده بود که پرداخت‌های غیرقانونی به دو زن در دوران کمپین انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۱۶ داشته باشد.

کینزینگر با انتقاد از اظهارات نادلر اعلام کرد: دموکرات‌ها با مطرح کردن مساله استیضاح خطر بزرگی ایجاد می‌کنند.

وی ادامه داد: من اگر جای آنها بودم بسیار مراقب می‌شدم زیرا با این اقدام جا را برای هرگونه بررسی باز کرده‌اند. دستور کار آنها در دو سال آینده به طور موشکافانه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام