• دوشنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۳
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 97091909365
  • خبرنگار : 71290

سفیر کشورمان در بوسنی:

جریانات تکفیری هیچ نسبتی با آموزه‌های پیامبر ندارند

سفیر ایران در بوسنی هرزگوین

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین ‌با حضور در ویژه برنامه مسجد و تکیه نقشبندیه ویسوکو با عنوان تکریم پیامبر اعظم (ص) طی سخنانی بر ضرورت بازگشت وحدت به جهان اسلام تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، محمود حیدری سفیر کشورمان با یادآوری اینکه مشهورترین صفات خداوند نزد مسلمانان رحمانیت و رحیمیت است و  پیامبر هم به عنوان رحمت للعالمین معرفی شده، گفت:  جریانات تکفیری و ایدئولوژی‌های تروریست‌پرور هیچ نسبتی با آموزه‌های پیامبر رحمت ندارند!

همچنین شیخ سیریا حاجی میلیچ رئیس مرکز طریقت های بوسنی و هرزگوین نیز ضمن تشکر از سفیر ایران برای حضور در این مراسم گفت: از پشتیبانی‌های دولت و ملت ایران از کشور بوسنی هرزگوین از ابتدای استقلال تاکنون تقدیر می‌کنیم.

حاجی میلیچ با تاکید بر اهمیت جایگاه دین اسلام و علاقه به پیامبر اکرم و خاندان و یارانش نزد مسلمانان بوسنیائی افزود: با استقلال بوسنی در سال 1991 و برخورداری مردم از آزادی‌های دینی بار دیگر مساجد و تکایا در این کشور رونق یافت و امروز مردم بوسنی آزادانه در برنامه‌های دینی شرکت می‌کنند. 

 حسین کاوازوویچ رئیس العلماء و رئیس جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین نیز در این مراسم به تشریح ویژگی‌های پیامبر اکرم پرداخت و از حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماینده ملتی برادر و دوست بوسنی هرزگوین قدردانی کرد. نمود.

 حسین افندی اسمائیچ قائم مقام جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین نیز در این مراسم با بیان احادیثی از پیامبر اکرم (ص) و یادآوری ضرورت پیروی از اخلاق نیکوی آن اسوه حسنه گفت: از اینکه شاهد حضور سفیر یکی از بزرگترین کشورهای اسلامی و همراهانشان در جمع خود هستیم و از ایشان آیات قرآن و تاکید بر وحدت مسلمانان را می‌شنویم خرسندیم.

در ادامه این مراسم که با اقامه نماز جماعت همراه بود حاضرین به تکرار اذکار و ادعیه پرداختند و  اشعار زیبایی را در مدح و ثنای حضرت محمد (ص)  قرائت کردند.

در این برنامه امیرحسین نوری رایزن فرهنگی سفارت، بهروز ناصری مدیر دفتر نمایندگی صدا و سیما و تعدادی دیگر از دیپلمات‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.

انتهای پیام