• چهارشنبه / ۲۱ آذر ۱۳۹۷ / ۱۸:۲۲
  • دسته‌بندی: پژوهش
  • کد خبر: 97092110896
  • منبع : نمایندگی گلستان

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر مطرح کرد

نقش تعیین‌کننده روابط بین‌الملل در ارتقای فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه‌ها

پژوهش-گرنت-آزمایشگاه

یک عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: روابط بین الملل می تواند نقش تعیین کننده ای در ارتقای فعالیت های پژوهشی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی در کشور ما داشته باشد.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید بلالایی در کارگاه آموزشی "معرفی فرصت‌ها و گرنت‌های پژوهشی در آلمان" که در دانشگاه گلستان برگزار شد، اظهار کرد: برقراری ارتباط با محققین برجسته از سراسر دنیا، می‌تواند نقش موثری در ارتقای فعالیت‌های پژوهشی کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه روابط بین الملل دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی در تمامی دنیا تعریف شده است، افزود: با برقراری ارتباط بین الملل، زمینه‌های پژوهشی نوینی در داخل کشور پایه‌گذاری می‌شود که در موضوعات پژوهشی آینده نقش اساسی دارند.

بلالایی بیان کرد: یکی از این حوزه‌ها، استفاده از فرصت‌های تحقیقاتی است که توسط بنیادها و نهادهای مختلف در دنیا مورد حمایت قرار می گیرد. کشور آلمان از این نظر متمایز است و بنیادهای مختلفی در این کشور وجود دارد که می‌توانند به گسترش تحقیقات در سراسر دنیا کمک کنند.

نماینده بنیاد الکساندر هومبولت آلمان خاطرنشان کرد: اساتید کشور آلمان نیز عملا با انجام پروژه های مشترک با سایر کشورها توانسته اند، روز به روز پیشرفت داشته باشند.


انتهای پیام