• چهارشنبه / ۲۱ آذر ۱۳۹۷ / ۲۳:۴۵
  • دسته‌بندی: تولید و تجارت
  • کد خبر: 97092110958
  • خبرنگار : 71623

سینما حقیقت، با چاشنی معدن

سيدمحمدمهدي طباطبايي‌نژاد

در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت» از ۱۶ اثر مستند با موضوع معدن و صنایع معدنی تقدیر شد.

به گزارش ایسنا، چهارشنبه شب مراسم تقدیر از ۱۶ اثر برگزیده در جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت در بخش معدن و صنایع معدنی با حضور سرپرست سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و دبیر این جشنواره برگزار شد.

در این مراسم محمد مهدی طباطبایی‌نژاد - دبیر جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت - با بیان اینکه جشنواره فیلم مستند ایران تلاش می‌کند در حد یک جشنواره و ویترین ارائه آثار باقی نماند و عامل محرک در تولید آثار مهم سینمای مستند باشد، اظهار کرد: هر سال در این جشنواره یک موضوع در دستور کار قرار می‌گیرد که امسال مسأله معدن و صنایع معدنی مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: در جشنواره امسال با همکاری ایمیدرو واحدی برای ارتقا و تولید آثار مستند راه‌اندازی شده و از میان ۴۰ مستند در بخش معدن و صنایع معدنی این واحد ۱۶ فیلم به بخش مسابقه راه پیدا کرده است.

طباطبایی‌نژاد همچنین با اشاره به اینکه ایران یکی از ۱۵ کشور صاحب معدن در جهان است، گفت: این در حالی است که تنها حدود ۲۰ درصد از سرزمین ما تحت عملیات اکتشاف قرار گرفته است.

وی از نمایش حدود ۲۰۰ فیلم در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت خبر داد که ۵۶ فیلم از این تعداد از ۳۳ کشور جهان و پنج قاره مختلف در این جشنواره حضور داشتند.

دبیر جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت در پایان خاطرنشان کرد: فیلم مستند به عنوان بازوی مؤثر توسعه می‌تواند در خدمت صنایع کشور قرار بگیرد.

انتهای پیام