• جمعه / ۲۳ آذر ۱۳۹۷ / ۱۱:۲۷
  • دسته‌بندی: انرژی
  • کد خبر: 97092311374
  • خبرنگار : 71263

پیش‌بینی زودتر از موعد برای کمبود عرضه نفت در سال آینده

قيمت نفت

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد بازار نفت جهانی به دلیل توافق اخیر اوپک با متحدانش برای کاهش تولید و تصمیم کانادا برای محدود کردن تولید، ممکن است در سال آینده زودتر از موعد پیش‌بینی شده دچار کمبود عرضه شود.

به گزارش ایسنا، آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی خود از رشد تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۱۹ را تغییر نداد و ۱.۴ میلیون بشکه در روز اعلام کرد و انتظار دارد تقاضا امسال ۱.۳ میلیون بشکه در روز رشد کند.

اما آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داد ابهامات پیرامون اقتصاد جهانی که ناشی از جنگ تجاری آمریکا و چین است، ممکن است رشد مصرف نفت را تضعیف کند.

اوپک هفته گذشته با روسیه، عمان و سایر کشورهای مشارکت کننده در ائتلاف معروف به اوپک پلاس، توافق کردند تولیدشان را در شش ماه نخست سال ۲۰۱۹ به میزان ۱.۲ میلیون بشکه در روز از سطح تولید ژانویه کاهش دهند تا مانع رشد بیش از حد ذخایر شوند.

طبق گزارش آژانس، تصمیم دولت آلبرتای کانادا برای وادار کردن تولیدکنندگان نفت برای محدود کردن عرضه، بزرگترین کاهش تولید نفت را در سال آینده به دنبال خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت نفت در نتیجه عرضه فزاینده، از رکورد ۸۷ دلار در اوایل اکتبر به حدود ۶۰ دلار در هر بشکه سقوط کرده است.

انتهای پیام