• دوشنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۰۹:۴۰
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 97101708816
  • منبع : نمایندگی ایلام

رتبه‌ی نخست ایلام در جذب منابع ارزی

قاسم سلیمانی دشتکی - استاندار ایلام

استاندار ایلام با بیان این‌که مدیران فعالیت‌ها و عملکرد دستگاه‌های اجرایی را به مردم و وزارتخانه‌ها گزارش کنند، گفت: برخی می‌گویند که جلسات متعدد هیچ دستاوردی ندارد در حالی که بسیاری از واحدهای صنعتی در این جلسات تعیین تکلیف و فعال شده‌اند و اشتغال بسیاری در استان حفظ شده است.

به گزارش  ایسنا، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار کرد: برخی آمارهایی که از طریق وزارتخانه‌ها و مراجع دیگر اعلام می‌شود به‌علت گزارش نکردن مدیران از دستاوردها و فعالیت‌های خود با اقدامات استان هم‌خوانی ندارد و حق استان در این‌باره تضییع می‌شود.

وی با بیان این‌که مدیران در میان مردم حضور یابند و گزارش فعالیت‌های خود را به مردم ارائه دهند، تصریح کرد: برخی عنوان می‌کنند که جلسات متعدد هیچ دستاوردی ندارد در حالی‌که بسیاری از واحدهای صنعتی در جلسات مختلف تعیین تکلیف و فعال شده‌اند و اشتغال بسیاری در استان حفظ شده است.

نماینده عالی دولت از دبیر جلسات مختلف از جمله ستاد تسهیل، ستاد اقتصاد مقاومتی، شورای اشتغال و دیگر کمیسیون‌ها خواست نسبت به ارائه عملکرد این جلسات و مصوبات و اقدامات صورت گرفته گزارش‌های لازم را به مردم و وزارتخانه‌ها ارائه دهند.

استاندار ایلام با اشاره به دستاوردهای دیدار با وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در این دیدار با وزیر راه دستور کتبی آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن ایلام، بزرگراه ایلام به مهران و مهران به دهلران و اندیمشک را گرفته‌ایم و یا در بحث واگذاری زمین به مددجویان کمیته امداد دستور همکاری داده است.

سلیمانی با تأکید بر این‌که مدیران تحولات ملی و استانی را در بخش‌های خود رصد کنند و تنها متکی به بخشنامه‌ها و آئین‌نامه‌های استانی نباشند و خود را به بودجه‌های استانی محدود نکنند، در خصوص استفاده از منابع ارزی تصریح کرد: ما در استان بیشترین منابع ارزی را جذب کرده‌ایم و با فاصله در کشور رتبه‌ی نخست را داریم، اما به‌علت ارائه نکردن گزارش‌های مرتبط رتبه‌ی واقعی ما در کشور مشخص نشده است.

وی هدف از اطلاع‌رسانی به موقع امور پیش روی دستگاه‌های اجرایی را گزارش به مردم دانست و گفت: از طرفی ما می‌خواهیم فعالیت‌هایی که دوستان و دستگاه‌ها انجام می‌دهند نادیده گرفته نشود و از جهت دیگر مردم را امیدوار به برطرف کردن مشکلات کنند.

در این نشست مسائل و مشکلات چند شرکت و موسسه در استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دستورات لازم در جهت رفع موانع آن‌ها صورت گرفت.

انتهای پیام