• سه‌شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۸:۱۵
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 97101809960
  • خبرنگار : 71505

امام جمعه موقت تهران در بازدید از سالن‌های تطهیر سازمان بهشت‌زهرا (س):

توفیق بزرگی شامل حال پرسنل بهشت زهرا شده است/ کار شما در بهشت زهرا(س) نوعی جهاد در راه خداست

توفیق بزرگی شامل حال پرسنل بهشت زهرا شده است/ کار شما در بهشت زهرا(س) نوعی جهاد در راه خداست

حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با حضور در مجتمع عروجیان بزرگترین مجتمع متوفیات کشور در جمع پرسنل سالن های تطهیر حاضر و با تقدیم گل ضمن خداقوت به آنان از روند خدمات رسانی به شهروندان تهران به ویژه امورات شرعی مربوط به متوفیات بازدید و با تطهیرکنندگان گفت و گو کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین صدیقی امام جمعه موقت تهران و رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی با حضور در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد. وی سپس با حضور در آرامگاه ۷۲ تن با قرائت فاتحه و نثار گل یاد و خاطره شهیدان رجایی، با هنر همچنین شهید سید محمد بهشتی را گرامی داشت.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور پس از ادای احترام به مقام بلند شهدا با حضور در کتابخانه و پژوهشکده تخصصی سازمان بهشت زهرا(س) از نحوه ارائه خدمات و ویژگی های آن بازدید کرد.

در این بازدید سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) توضیحاتی در خصوص گردآوری کتب تخصصی در حوزه مرگ اندیشی و معاد و نحوه ارائه خدمات به دانشجویان و محققین در این پژوهشکده ارائه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی سپس با حضور در مجتمع عروجیان ضمن بازدید از روند خدمات رسانی در بخش های مختلف با حضور در جمع تطهیرکنندگان با آنان گفت و گو کرد و از نزدیک روند امورات شرعی متوفیات را بازدید کرد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه انسان در هر جایگاهی اعم از مادر، پدر، همسر یا شغل خود باید بهترین‌ها باشد، خطاب به مدیران و معاونان سازمان بهشت زهرا(س)، عنوان کرد: خداوند برای شما فضایی به وجود آورده است که باید تلاش کنید با مصیبت‌زندگان اخلاق خوش و سعه صدر داشته باشید زیرا آنان داغدیده هستند و شاید به علت از کف دادن صبر و تحمل گاهی رعایت آداب را نکنند و در اثر پریشانی تعادل روحی نداشته باشند و در این فضا شما بندگان خوب خدا را به عالم آخرت بدرقه می‌کنید، این امر برای دنیای شما افتخار و برای آخرت شما ذخیره است.

وی تصریح کرد: شما در سازمان منحصر بفردی کار می کنید که علاوه بر خدمت به مراجعه کنندگان و مردم داغدار به متوفیات که راهی عالم برزخ هستند نیز خدمت می کنید و کمتر جایی می‌بینیم که به هر دو زندگی دنیوی و اخروی مانند شما اشراف داشته باشند.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در خصوص خدمتی که مباشرین سازمان بهشت زهرا(س) به خانواده‌های متوفی ارائه می دهند گفت: شهروندانی که به شما مراجعه می کنند دردمند و داغ دیده هستند و مباشرین از ابتدا در کنار آنان هستند و کارهای متوفی را انجام می دهند بسیار کار پسندیده و مورد رضایت خلق خداست.

امام جمعه موقت تهران افزود: خدا به شما توفیق داده است که علاوه بر خدمتگزاری به مردم در کنار اولیا الهی(شهدا) که به تعبیر امام خمینی(ره) ذخایر عالم بقا  و آیینه های خدا هستند، خدمت می کنید و با خدمت به شهدا که چشمه رحمت و کرم الهی و کانون آبرو هستند سعی کنید دیگران را هم به شهدا وصل کنید.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) در ابتدا گزارشی از اقدامات صورت گرفته در جهت خدمت رسانی به مراجعه کنندگان و تکریم خانواده های معظم شهدا در سازمان بهشت زهرا(س) که سازمانی بدون تعطیلی و وظیفه انجام یک واجب شرعی را برعهده دارد، ارائه کرد.

انتهای پیام