• جمعه / ۲۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۵:۰۸
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 97102815169
  • منبع : نمایندگی همدان

همدان جزو 3 استان برتر در تجهیز نمازخانه مدارس

همدان جزو 3 استان برتر در تجهیز نمازخانه مدارس

ایسنا/همدان رئیس گروه قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان همدان از اجرای طرح ابتکاری (معرفت) در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، عباس تجری 27 دی در شورای آموزش‌وپرورش استان همدان با اشاره به اهمیت و توجه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر تشویق دانش‌آموزان توسط آموزش‌وپرورش ، گفت: براساس طرح (تعمیق فرهنگ نماز) آموزش‌وپرورش تمامی مدارس را موظف به پخش اذان به مدت زمان 20 الی 30 دقیقه‌ای کرده است اما مسئله مهم، فعالیت فرهنگی معلمان برای تشویق دانش‌آموزان و فرهنگ سازی برای خواندن نماز است.

وی با بیان اینکه امسال استان همدان رتبه پنجم در مسابقات فعالیت قرآنی و نماز را کسب کرده است عنوان کرد: امسال جایگاه استان همدان در این مسابقه از استان قم نیز بالاتر بوده است. همچنین استان همدان در جشنواره‌های تیمی قرآنی نیز رتبه پنجم را کسب کرده است و در تلاش هستیم تا این رتبه در سال آینده ارتقا یابد.

تجری در تشریح طرح ابتکاری (معرفت) افزود: در سال جاری 13 هزار دانش‌آموز برای پیوستن به مرکز یاوران حضرت ولی عصر (عج) به قم اعزام شده اند.

رئیس گروه قرآن، عترت و نمازآموزش و پرورش استان همدان از شرایط مطلوب و تجهیز 1200 نمازخانه در مدارس خبر داد و گفت: استان همدان جزو 3 استان برتر کشور در تجهیز نمازخانه مدارس است.

تجری با بیان اینکه تاکنون مسئولین شهر در 250 مدرسه برای اقامه نماز جماعت برای تشویق دانش‌آموزان به خواندن نماز شرکت کرده‌اند، مطرح کرد: اعزام 400 امام جماعت روحانی و 800 امام جماعت فرهنگی و برگزاری 500 جشن تکلف از دیگر اقدامات انجام شده در سال‌جاری برای تشویق دانش‌آموزان به نماز خواندن بوده است.‌

رئیس گروه قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان همدان از تعویق پرداخت 6 ماهه 400 امام جماعت روحانی خبر داد و عنوان کرد: پرداخت حقوق ائمه جماعت روحانی همواره یکی از مشکلات آموزش‌وپرورش بوده که باعث عدم تمایل ائمه جماعت روحانی به فعالیت در مدارس می‌شود از این رو آموزش و پرورش مجبور به جذب ائمه جماعت فرهنگی در مدارس می‌شود.

انتهای پیام