• شنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۳:۴۵
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 97110602953
  • خبرنگار : 71451

نمایشگاه «پلاک ۴۰» در فرهنگسرای نیاوران و موزه شهدا برپا می‌شود

نمایشگاه «پلاک ۴۰» در فرهنگسرای نیاوران و موزه شهدا برپا می‌شود

مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: نمایشگاه هنرهای تجسمی انقلاب «پلاک ۴۰» از ۸ بهمن در فرهنگسرای نیاوران و از ۹ بهمن‌ماه در موزه شهدا افتتاح‌شده و تا ۲۳ بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، اسکندریارنسب در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، از برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی انقلاب با عنوان «پلاک ۴۰» خبر داد و گفت: در آستانه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، هیأت داوران جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر از بین محصولات و تولیدات هنری سازمان‌های مختلف در طول ۴۰ سال گذشته آثار فاخری را انتخاب کرده که مقرر شد این آثار از هنرمندان شاخص کشور در حوزه هنرهای تجسمی طی ۴۰ سال گذشته تحت عنوان نمایشگاه «پلاک ۴۰» در معرض نمایش عمومی قرار گیرد.

وی افزود: این نمایشگاه ۸ بهمن‌ماه ساعت ۱۷ با حضور هنرمندان و مسئولین سازمان‌ها در فرهنگسرای نیاوران افتتاح می‌شود و با توجه به نظر هیأت داوران و بررسی آثار توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در جشنواره‌های هنرهای تجسمی سال‌های قبل، ۴۰ اثر از ۴۰ هنرمند شاخص کشور مانند کاظم چلیپا، ناصر پلنگی، حبیب صادقی، کیخسرو خروش، جواد حمیدی، ایرج اسکندری و. غیره انتخاب و به نمایشگاه پلاک ۴۰ در فرهنگسرای نیاوران راه یافته‌اند.

مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید همچنین به برگزاری نمایشگاه «پلاک ۴۰» در موزه شهدا نیز اشاره کرد و گفت: هیئت داوران ۱۰۰ اثر از آثار هنرهای تجسمی را انتخاب کرده بودند که با توجه به اینکه امکان نمایش همه آثار در فرهنگسرای نیاوران وجود نداشت، مقرر شد ۶۰ اثر با عنوان نمایشگاه «پلاک ۴۰» نیز در موزه شهدا از ۹ بهمن‌ماه به نمایش گذاشته شود.

وی در پایان گفت: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، برنامه‌های متنوعی در کل کشور در نظر گرفته شده که ۹ بهمن‌ماه در نشست خبری معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد اعلام خواهد شد.

نمایشگاه هنرهای تجسمی انقلاب «پلاک ۴۰» از ۸ بهمن در فرهنگسرای نیاوران و از ۹ بهمن‌ماه در موزه شهدا افتتاح‌شده و تا ۲۳ بهمن‌ماه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
انتهای پیام