• شنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۳:۴۵
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 97110602954
  • منبع : معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

کارگاه آموزشی ثبت سفارش کتاب و تخصیص ارز نیمایی

کارگاه آموزشی ثبت سفارش کتاب و تخصیص ارز نیمایی

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، کارگاه آموزشی «آشنایی با ثبت سفارش گمرکی واردات کتاب و شیوه تخصیص ارز نیمایی» را برگزار می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این کارگاه آموزشی ساعت ١٤ روز سه‌شنبه (٩ بهمن ماه) در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

شرکت در این کارگاه آموزشی برای کلیه ناشران آزاد است و علاقه‌مندان ثبت‌نام برای حضور در این کارگاه آموزشی و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند تا پایان وقت اداری روز دوشنبه (٨ بهمن ماه) با شماره ٣٨٥١٢٤٠٣ تماس بگیرند.

بر اساس این گزارش، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای حمایت از اقتصاد نشر و نیز تسهیل ورود علم به کشور در چند ماه اخیر تعاملاتی با سازمان توسعه تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت ارزی بانک مرکزی با هدف حذف ثبت سفارش گمرکی واردات کتاب و تخصیص ارز نیمایی به این موضوع انجام داده است.

با پیگیری‌های انجام‌شده ثبت سفارش به منظور واردات کتاب به کشور حذف و به زودی سامانه‎ای در سازمان توسعه تجارت راه‌اندازی خواهد شد تا آن دسته از واردکنندگان کتاب‌های خارجی که خواستار دریافت ارز نیمایی از طریق ثبت سفارش هستند، بتوانند حواله ارزی خود را پس از تأیید معاونت امور فرهنگی دریافت کنند.

انتهای پیام